İstanbul kara teslim: Özel araçlara kısıtlama geldi, uçuşlar durduruldu

İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kalanlar geceyi araçlarında geçirdi. Yağışların bugün de devam etme ihtimaline karşı özel araçların trafiğe çıkması kısıtlandı, uçuşlar durduruldu, otobüslerin terminallerden çıkış süresi uzatıldı.

İstanbul kara teslim: Özel araçlara kısıtlama geldi, uçuşlar durduruldu
25 Ocak 2022, Salı günü, saat 09:55 'de eklendi.
İstanbul'da yoğun kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Şehirde, uçak seferleri saat 13.00'e kadar iptal edildi. Kentte güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında kamuda görevli memur, işçi ve diğer personellere idari izin verildi.
Özel araçlar trafiğe çıkamayacak
Öte yandan, toplu taşıma ve görevli araçlar dışındaki özel araçların saat 13.00'e kadar trafiğe çıkmamasına karar verildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Saygıdeğer İstanbullular, alınan son meteorolojik raporlara göre, ilimizde olumsuz hava koşulları devam etmektedir. Bu nedenle; bugün saat 13.00'e kadar; toplu taşıma ve görevli araçlar dışındaki özel araçların trafiğe çıkışına müsaade edilmeyecektir" dedi.

3 bin 180 kişi otellere yerleştirildi
Kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kalan 5 bin 57 kişi tahliye edildi, 3 bin 180 kişi de otel, misafirhane ve yurtlara yerleştirildi.
Yoğun kar yağışı nedeniyle yollarda mahsur kalan vatandaşlar camilerde, Trakya'dan İstanbul'a gidemeyen vatandaşlar da yurtlarda misafir ediliyor.

Bakanlar Soylu ve Karaismailoğlu İstanbul'da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile AFAD Başkanı Yunus Sezer yoğun kar yağışının yaşandığı İstanbul'a geldi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve AFAD Başkanı Yunus Sezer, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğünde kentteki kar yağışıyla ilgili gelişmelere ilişkin bir toplantı yaptı.

Vatandaşları ziyaret etti
Bakan Soylu, toplantının ardından incelemelerde bulunmak üzere Bağcılar'a geçti.

Soylu, yoğun kar yağışının yolları kapatması nedeniyle Bağcılar'dan yaklaşık 4 kilometre boyunca uzun araç kuyruklarının oluştuğu Başakşehir istikametine doğru yürüyerek incelemelerde bulunurken, araçlarında mahsur kalanları da ziyaret etti.

Bölgedeki gözlemlerini ve yaşanan aksaklıkları, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğünde karla mücadele için kurulan kriz merkezinde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya ileten Soylu, eksikliklerin giderilmesi için talimat verdi.
Otobüslerin otogarlardan çıkış süresi uzatıldı
Şehirler arası otobüslerin otogarlardan çıkış saati 13.00'e kadar uzatıldı. İstanbul Valisi Yerlikaya, "Kıymetli hemşerilerim, ilimizde Esenler, Harem ve cep otogarlarındaki tüm şehirler arası otobüslerin çıkış kısıtlaması bugün saat 13.00'e kadar uzatılmıştır" açıklamasını yaptı.
 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ