Kırkpınar’da ‘Konyalım’ coşkusu

Edirne'de bu yıl 661'incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri sona erdi. Finalde gelenekselleşen ‘Konyalım' şarkısı bandoyla çalındı.

Kırkpınar’da ‘Konyalım’ coşkusu
04 Temmuz 2022, Pazartesi günü, saat 21:52 'de eklendi.
Edirne'de 661'incisi düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehilvanlık müsabakaları sona erdi. Cengizhan Şimşek ile Mustafa Taş arasındaki dev finalin ardından Kırkpınar'da bir ilk yaşandı. 661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Mustafa Taş'ı mağlup eden Cengizhan Şimşek, başpehlivan oldu. 

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde bu sezon katılım oldukça yüksek oldu. 2 bin 475 kişinin katılımıyla birlikte Kırkpınar Yağlı Güreşleri tarihinin en yüksek katılımlı organizasyonu düzenlendi. Heyecan dolu müsabakaların ardından büyük sürprizler yaşandı.

Edirne'de Konyalım coşkusu
Geleneksel Kırkpınar Güreşleri'nin bitiminde Edirne Belediyesi Bandosu Konyalılar için gelenekselleşen Konyalım parçasını çaldı. Katılımcılar ile protokol üyeleri coşkuyla eğlendi.

O anları sosyal medya hesabından paylaşan Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, "Geleneksel Kırkpınar Güreşleri'nin bitiminde bizim için geleneksel olan Edirne Belediyesi Bandosu ile KONYALIM'ı Edirne Valisi hemşehrimiz Kürşat Kırbıyık ile dinledik. Geçen sefer geleneksel "gör abimi” ile çaldırmıştık,  şimdi Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan beyin ikramı oldu.” dedi. Genel Müdür Baykan daha sonra Görelim Abimi parçasını paylaşarak, "Görelim Abimi” nedir merak edenler içir açıklamamızdır; Geleneksel Kırkpınar Güreşleri'nden sonra Geleneksel KONYALIM dinlemenin "Görelim abimi” yöntemi bu şekilde oluyor…” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ