Konya Emniyetinden “yaya öncelikli denetim”

Konya'da trafik ekipleri, kazaların önüne geçmek için denetimlerine ve bilgilendirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Huzurlu Trafik çalışmaları kapsamında "Yaya Öncelikli” denetimlerine devam eden trafik ekipleri kural ihlali yapan 206 sürücüye idari işlem uyguladı.

Konya Emniyetinden “yaya öncelikli denetim”
20 Ocak 2022, Perşembe günü, saat 09:00 'de eklendi.
Konya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, huzur ve güven şehri Konya ilkesini benimseyerek trafikteki kaza oranını en aza indirmek için hem denetleme hem de bilgilendirme çalışmalarını 7 gün 24 saat ara vermeden sürdürüyor. 
Kazalarda can kaybının yaşanmaması ve yaya ölümlerinin sıfıra inmesi için "Yaya Öncelikli Denetim” çalışmalarına devam eden ekipler, ocak ayının ilk yarısında 550 araç sürücüsü denetleyerek 206 sürücüye idari işlem uyguladı.
Konya'da son dönemde yapılan denetimlerden memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar ise yapılan uygulamalar sayesinde trafikte kendilerini daha güvende hissettiklerini ifade etti. 
"Yaya Öncelikli Denetimlerin” devam edeceğini söyleyen yetkililer hem sürücülere hem de yayalara trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ