Konya’da 8 öğrenciye şiddet ve istismar davası: ‘İhtisas mahkemeleri kurulsun’

Konya'da sınıf öğretmeni karı-kocanın 8 öğrenciye şiddet ve cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 4. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılamalarına devam edildi. Tutuksuz yargılanan karı-koca öğretmenlerin bir sonraki duruşması Aralık ayına atıldı. Konya Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Başkanı Özlem Bilgi, Konhaber Muhabirine açıklamada bulundu. Başkan Bilgi, ‘davanın biran evvel sonuçlanmasını istiyoruz. Uzayan süreçte çocuklarımız daha çok mağdur oluyor' dedi.

Konya’da 8 öğrenciye şiddet ve istismar davası: ‘İhtisas mahkemeleri kurulsun’
02 Temmuz 2022, C.tesi günü, saat 15:42 'de eklendi.
Olay, 2018 ile 2020 yılları arasında Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde bulunan bir ilkokulda yaşandı. İddiaya göre aynı okulda görevli karı-koca sınıf öğretmeni Gülşen E. (40) ve eşi Ahmet E., 1'i erkek 8 öğrenciye işkence uyguladı. İddialar arasında 1 kız öğrencisine cinsel istismarda var.
Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde 2018 - 2020 yılları arasında bir ilkokulda eğitim gören, 1'i erkek 8 öğrenci, iddiaya göre, sınıf öğretmenleri Gülşen E. (40) ile aynı okulda görev yapan eşi Ahmet E.'nin (40) belirli aralıklarla işkence gördü. Okulda görevli Ş.D. adlı kadın öğretmen, çocuğunun psikolojinde değişiklik görmesi üzerine sağlık tedavisine yöneldi. Doktorun teşhis koyması üzerine, mağdur çocuk yaşadıklarını annesi olan Ş.D. öğretmene anlatıyor. Velilerin, öğretmen çift hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine, savcılık soruşturma başlattı. Yürütülen soruşturma da öğrencilerin ifadesine başvuran Savcılık, 4 Ekim 2021'de öğretmen karı-koca hakkında iddianameyi tamamladı.

‘SÖYLERSENİZ AİLELERİNİZE ÖLDÜRÜRÜM'
Hazırlanan iddianamede öğretmen çiftin çocuklara şiddet uyguladıkları, tuvalette emeklettiği, maket bıçağıyla korkuttuğu, saçlarını kesip yutturmaya çalıştığı, araba anahtarı ve kalemle çocukların kafalarına bastırdıkları yer aldı.

BASIN YASAĞI VE DURUŞMA GİZLİLİĞİNE RED
Duruşmada talep edilen, basın yasağı ve duruşma gizliliği mahkeme heyeti tarafından reddedildi. Ayrıca heyet, bir sonraki duruşmayı Aralık ayına erteledi.
Davada mağdur çocukları Konya Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği yalnız bırakmadı. Dernek Başkanı Özlem Bilgi şunları söyledi:
"Uzayan dava süreçleriyle çocuklarımızı daha çok mağdur ediyoruz. Bu yüzden ihtisas mahkemelerinin kurulmasını istiyoruz. Biran evvel sürecinde sağlıklı tamamlamasını bekliyoruz.” 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ