Türkiye Barolar Birliği’nin yeni başkanı Erinç Sağkan’ın sicili kabarık

Türkiye Barolar Birliği'ne (TBB) yeni başkan seçilen Erinç Sağkan'ın Gezi kalkışmasından DHKP-C ve sapkın LGBT'ye destek vermesine İslam'ı anlattığı için Ali Erbaş'a düşmanlık etmesine kadar sicili kabarık çıktı.

Türkiye Barolar Birliği’nin yeni başkanı Erinç Sağkan’ın sicili kabarık
05 Aralık 2021, Pazar günü, saat 22:56 'de eklendi.
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanlığına, 348 delegeden 182'sinin oyunu alan Ankara Barosu Başkanı Ramiz Erinç Sağkan seçildi.

Yeni başkan Erinç Sağkan'ın milli ve dini değerler konusunda karnesi kırıklarla dolu.

DHKP-C TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİNİN ÖLÜMÜNE ÜZÜLDÜ!
Erinç Sağkan DHKP-C terör örgütü üyesi Helin Bölek'in ölümüne üzülmüştü. Sağkan paylaşımında "Bizler hayatta kalmak için evlerimize sığınmışken, Helin sesinin duyulması için canını öne sürmüştü. Tek isteği vardı adil yargılanmak. Duyurmaya çalıştığı sesi bu düzene ölümünden daha çok korku verdi. Çok üzgünüz. HelinBölek" ifadelerini kullanmıştı.

GEZİ KALKIŞMASINA DESTEK VERDİ
Sağkan hain Gezi Parkı kalkışmasına "Gezi direnişinin 5. yılında Ethem Sarısülük'ün anmasındayız. Unutmadık, sorumlularının cezalandırıldığını görmeden bu mücadele bitmeyecek" sözleriyle açıkça destek vermişti.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'I HEDEF ALDI
Ankara Barosu Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın hutbede eşcinsellik ve evlilik dışı ilişkiyle ilgili "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lutiliği, eşcinselliği lanetliyor." sözlerinden rahatsız olmuş ve Erbaş Hakkında şikayetçi olmuştu.

ANKARA BAROSU'NDA "LGBTİQ HAKLARI MERKEZİ' KURULDU
Erinç Sağkan başkanı olduğu Ankara Barosunda Türk aile yapısına kasteden "lezbiyen", "gey", "biseksüel"lerin sözcüsü sapkın LGBT için "LGBT Hakları Merkezi"ni kurdurdu.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ