İletişim Başkanlığı: 81 ilde 4 bin 603 vatandaşımızın güvenli bölgelere sevki sağlanmıştır

İletişim Başkanlığı, olumsuz hava koşulları nedeniyle 81 ilde 4 bin 603 vatandaşın mahsur kaldığı yerden alınarak güvenli bölgelere sevk edildiğini açıkladı.

İletişim Başkanlığı: 81 ilde 4 bin 603 vatandaşımızın güvenli bölgelere sevki sağlanmıştır
25 Ocak 2022, Salı günü, saat 10:39 'de eklendi.
İletişim Başkanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, devletin olumsuz hava koşullarıyla mücadelede, yurdun dört bir yanında tüm birimleriyle yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğü vurgulandı.

"81 ilde 4 bin 603 vatandaşımız kurtarıldı"

Açıklamanın tamamında şu ifadelere yer verildi:

Devletimiz olumsuz hava koşullarıyla mücadelede, yurdun dört bir yanında tüm birimleriyle yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. 81 ilde, 4 bin 603 vatandaşımızın mahsur kaldığı yerden alınarak güvenli bölgelere sevki sağlanmıştır.

"75 adet devlet ve il yolu ulaşıma kapatıldı"

Olumsuz hava koşullarından dolayı hâlihazırda 75 adet devlet ve il yolu ulaşıma kapatılmıştır. Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Yalova, Düzce ve Bursa güzergâhından İstanbul'a gidişler tedbir amaçlı durdurulmuştur.

6 İl Valiliği tarafından yoldan kalan kişiler için gerekli tedbirler alınmıştır. İstanbul ve Adıyaman Havaalanları uçuşa kapatılmıştır. Devletimiz tüm imkanlarıyla vatandaşımızın hizmetindedir.

 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ