Karatay Yaz Spor Okulları’nda ön kayıtlar başladı

Karatay Belediyesi tarafından düzenlenen Karatay Yaz Spor Okulları'nın ön kayıtları başladı. Bu yıl toplamda 11 branşta verilecek eğitimler için son ön kayıt tarihi ise 10 Haziran Cuma. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, çocuk ve gençlerde spor bilincinin daha da geliştirmeyi ve çocukların yaz tatillerini daha verimli hale getirmeyi amaçladıklarını belirtti. Hasan Kılca ayrıca, çocukların Karatay Yaz Spor Okulları'nda verilecek eğitimlerle çocukların hayallerine ulaşma yolunda ilk adımı attık

Karatay Yaz Spor Okulları’nda ön kayıtlar başladı
29 Mayıs 2022, Pazar günü, saat 10:29 'de eklendi.
Karatay'da sporu çok daha geniş tabana yaymak ve her yaştan çocukların spor yapabilmesine imkân sunan Karatay Belediyesi Yaz Spor Okulları'nın ön kayıtları başladı.

10 Haziran Cuma gününe kadar sürecek olan ön kayıtlar sadece sporokullari.karatay.bel.tr adresinden yapılabilecek. 

11 BRANŞTA YÜZLERCE ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİLECEK
Karatay Yaz Spor Okulları'na katılacak çocuklar gün boyu farklı aktivitelerle verimli bir dönem geçirecek. Karatay Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü koordinasyonunda yapılacak olan Karatay Yaz Spor Okulu'nda Futbol, Masa Tenisi, Basketbol, Taekwondo, Kickboks, Jimnastik, Voleybol, Güreş, Yüzme, Karate ve Satranç olmak üzere toplamda 11 branşta eğitimler verilecek.

27 Haziran'da başlayıp 16 Ağustos Salı gününe kadar toplamda 8 hafta sürecek eğitimler ise; Cemil Keleşoğlu Lisesi Spor Salonu, Karatay Gençlik Merkezi, Karşehir Halı Sahası, Yaşar Doğu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu, Kılıçarslan İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu, Fevzi Çakmak Mahallesi Olimpiyat Yüzme Havuzu ile Spor Salonu ve Ulubatlı Hasan Mahallesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Karatay Yaz Spor Okulları'na kesin kaydı yapılacak sporcular; branşlarına göre haftanın belirli günlerinde eğitim alacak. Servis imkanı da bulunan Karatay Yaz Spor Okulları'nda sporcular, evinden alınarak tekrar evine güvenli bir şekilde teslim edecek.

ÇOCUKLARIMIZIN HAYALLERİNE ADIM ATMASINA KATKI SAĞLIYORUZ 
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Yaz Spor Okulları'nın çocukların sağlıklı ve tam donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağladığını ifade ederek şunları söyledi; "Sağlıklı yaşamın anahtarı olan spora evlatlarımızı teşvik etmek ve Karatay'ın gelecekteki şampiyonlarını keşfetmek amacıyla Karatay Yaz Spor Okulumuzu bu yıl da hizmete sunuyoruz. Çocuklarımız, güzel ortamlarda, alanında deneyim sahibi antrenörlerimizin gözetiminde eğitimlerini alacaklar. Amacımız, tüm çocuklarımızı daha fazla spora yönlendirmek. Öğrenci ve hocalarımızın gayreti, belediyemiz ile ailelerimizin desteğiyle geleceğin milli sporcularını hep birlikte yetiştireceğiz. Evlatlarımız Karatay Yaz Spor Okulları ile hem sporla beslenecek hem de yeni arkadaşlıklar edinerek birlikte eğlenip sosyalleşme imkânı da bulacaklar. Çocuklarımız buradaki eğitimlerle hayallerine ulaşma yolunda ilk adımı atmış olacaklar. Bizler de onların gelecekte milli takıma kadar yükselmeleri noktasında elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Tüm çocuklarımızı Karatay Yaz Spor Okullarımıza bekliyoruz” dedi. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ