Konya Meram Çomaklı İlkokulu kütüphanesine kavuştu

Konya Şehit Kütüphaneleri Derneği tarafından Çomaklı İlkokulunda kurulan Şehit Jan. Kom. Asb.Çvş. Abdullah Taha Koç Kütüphanesi açıldı.

Konya Meram Çomaklı İlkokulu kütüphanesine kavuştu
27 Ekim 2021, Çarşamba günü, saat 16:04 'de eklendi.
Konya Şehit Kütüphaneleri Derneği tarafından Çomaklı İlkokulunda kurulan Şehit Jan. Kom. Asb.Çvş. Abdullah Taha Koç Kütüphanesi; İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük,  Meram İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J. Alb. Dr. Yusuf Küçükbaşol, Meram İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Tekin Şavli, İrfan Kuyucu, Dernek Başkanı Mustafa Horoz, Çomaklı Mahalle Muhtarı Hasan Dinç, Şehidimizin ailesi ve yakınları ile birlikte Çomaklı Mahallesi sakinlerinin katılımıyla açılışı gerçekleştirildi.
Açılışta konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük Okumanın öneminden ve açılan kütüphaneye bir şehidin isminin verilmesinin ne kadar önemli olduğunu söyledi. 
Şehit Babası Ahmet Koç, Kütüphanenin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederken çok duygulandığını ve Şehit oğlunun isminin bu kütüphane ile yaşayacağı için çok mutlu olduğunu söyledi.
İl Jandarma Komutan Yardımcısı J.Alb. Dr. Yusuf Küçükbaşol ise silah arkadaşlarının cephelerde vatan için mücadelelerinde ne kadar gayretli olduklarını ve bu uğurda Şehit mertebesine ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu söylerken Şehit ailesine sabır dileyerek teşekkürlerini sundu. 
Açılışa katılan herkesin açılan kütüphaneden ne kadar memnun olduklarını ve çocukların kullanımına sunulan kütüphaneden Mahalle sakinlerinin de kimlikleri ile yararlanabileceği yetişkin bölümünün olmasının sevindirici bir haber olduğunu söylediler.
Okul Müdürü Halil Yavuz Ezginci ise açılışta yaptığı konuşmasında kütüphanenin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Açılışta şehidin ailesine İl Milli Eğitim Müdürü Büyük tarafından bayrak, Kuran-ı Kerim ve duvar saati hediye edildi.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ