Konya’da 1 kişinin öldüğü silahlı kavgada tutuklu sayısı 13’e yükseldi

Konya'da geçtiğimiz ay iki grup arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu 1 kişinin öldüğü 1 kişinin de ağır yaralandığı olayda tutuklu sayısı 13'e yükseldi.

Konya’da 1 kişinin öldüğü silahlı kavgada tutuklu sayısı 13’e yükseldi
17 Ocak 2022, Pazartesi günü, saat 10:43 'de eklendi.
Olay, 25 Aralık Cumartesi günü saat 23.00 sıralarında Selçuklu ilçesi, Bosna Hersek Mahallesinde meydana geldi. Biri il dışından geldiği tespit edilen iki grup arasında çıkan tartışmada Serhat Özkaya hayatını kaybetmiş C. Ö. ise ağır yaralanmıştı.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda yakalanan şahıslardan 11 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Polis Ekiplerince yapılan çalışların devamında olaya karıştıkları tespit edilen ve olayda silah kullanan yerde yaralı halde yatan şahıslara ateş eden 1995 doğumlu M. E. E. isimli şahıs ile olaydan sonra suç aleti tabancayı saklayan 1994 doğumlu M. A. isimli şahıs olayda kullanılan 9 mm çapında 1 adet tabanca, bu tabancaya ait 4 adet fişek ile birlikte yakalandı.

Yakalanan şahıslardan M. E. E'nin 2 Yıl Kesinleşmiş Hapis Cezasının olduğu da tespit edildi. Adliyeye sevk edilen şahıslar Kasten Adam Öldürme, Suç Delillerini Saklama suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

1 kişinin öldürüldüğü 1 kişinin de yaralandığı olayla ilgili olarak bu güne kadar; Toplamda 13 şahıs Tutuklandı. 4 adet 7,65 çapında tabanca, 1 adet 9 mm çapında tabanca, değişik çaplarda 22 adet fişek, 5 adet uyuşturucu hap ve 4,2 gr uyuşturucu madde ele geçirilerek el konuldu.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ