Konya’da Gençlik Çalıştayı düzenlendi

Selçuk Üniversitesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından Gençlik Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda gençlerin karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri paylaşıldı.

Konya’da Gençlik Çalıştayı düzenlendi
29 Mayıs 2022, Pazar günü, saat 11:14 'de eklendi.
Gençlik Çalıştayı'nın açılış konuşmasını yapan Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Prof. Dr. Önder Kutlu, "Gençlerimiz, devletimizin, milletimizin, sivil toplumun gelişmesi bakımından medarıiftiharımız. Gençlerle bakış açılarımız farklı. Olaylara daha farklı bakıyorlar, gelişmeleri farklı değerlendiriyorlar. Gençler konuşsun, istedik. Onlarla ilgili nasıl dil tutturabiliriz, onlara nasıl ulaşabiliriz? Bir dizi çalışmamızın ilk aşamasını oluşturan Gençlik Çalıştayı'mızda bu sorulara cevap arayacağız.” dedi. 

"GENÇLERİMİZE DOĞRU BİR REHBERLİK YAPMAK ZORUNDAYIZ”
Selçuk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş da "Gençlik, insan hayatının baharıdır. Gençlik, geleceğimizdir. Gençliğimizin maddi ve manevi sorunlarını, psikolojik, sosyolojik, inanç, eğitim, iktisat, hayatın her alanıyla ilgili sorunlarını masaya yatırıp onlara doğru bir rehberlik yapmak zorundayız. Eğer bizler gençlerimize sahip çıkmaz, onlara doğru rehberlik yapmazsak gençler başka alanlara kayacak.” diye konuştu. 

"GENÇLERİMİZE SONUNA KADAR GÜVENİYORUZ”
Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş ise konuşmasında "İmkan verildiğinde her alanda başarıdan başarıya koşan, yüklendiği her sorumluluğu başarıyla yerine getiren gençlerimiz, her zaman bizlerin övünç kaynağı oldu. Bizler de şehrimizi güçlü ve müreffeh yarınlara taşırken gücümüzü gençlerden alıyoruz. Konya; gençleriyle büyüyen, yarınlara gençleriyle yürüyen bir şehir olarak öne çıkıyor. İyiden, doğrudan şaşmayan; milli ve manevi bilinçle yetişen gençlerimize sonuna kadar güveniyoruz.” ifadelerine yer verdi.  
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ