Konya’da ‘Tümör’ operasyonu! 7 kişi gözaltı alındı

Konya'da ‘Tümör' operasyonu! 7 kişi gözaltı alındı

Konya’da ‘Tümör’ operasyonu! 7 kişi gözaltı alındı
01 Temmuz 2022, Cuma günü, saat 14:15 'de eklendi.
Organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle haklarında gözaltı kararı verilen 284 şüphelinin yakalanması için 24 ilde eş zamanlı 'Tümör' operasyon düzenlendi. Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri yürüttükleri çalışmada 7 kişiyi gözaltına aldı.

İçişleri Bakanlığı talimatı verdi, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı harekete geçti. Organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle 284 şüphelinin yakalanması amacıyla 24 ilde eş zamanlı 'Tümör' operasyonu gerçekleştirildi.

Operasyon kapsamında Konya Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü, Ereğli ve Beyşehir ilçelerinde ‘silah ve mühimmat kaçakçılığı ve yağma' suçuna yönelik operasyon düzenledi. Yapılan eş zamanlı baskında 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Yapılan aramalarda, 2 adet ruhsatsız otomatik av tüfeği, 26 adet kurusıkı tabanca, 5 adet kurusıkıdan çevirme tabanca, 12 adet yapım aşamasında olan parçalı vaziyette markasız tabanca, çok sayıda kesici ve delici aletin yanı sıra silah yapımında kullanılan çeşitli malzemeler ele geçirdi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ