Konya’da uyuşturucu operasyonu: 14 gözaltı, 5tutuklama

Konya İl Emniyet Müdürlüğü, zehir tacirlerine yapılan operasyonlara bir yenisini daha ekledi. Zehir tacirleri ve uyuşturucu satıcıları tarafından piyasaya sürülmek üzere hazırlanan uyuşturucu maddelerin ele geçirilmesine yönelik yapılan operasyonlarda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilirken uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen 5 kişi tutuklandı.

Konya’da uyuşturucu operasyonu: 14 gözaltı, 5tutuklama
09 Aralık 2021, Perşembe günü, saat 09:00 'de eklendi.
Konya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan sokak satıcılarına yönelik detaylı çalışmalar neticesinde, 4 farklı operasyonda 14 kişi gözaltına alındı. 
Sokak satıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda, ilimiz Karatay İlçesi Tatlıcak Mahallesinde yapılan fiziki takip sonucu 10 şahsın üzerinde ve ikametlerinde yapılan aramada, 12.6 gr. eroin, 0,3 gram kokain, 42 adet uyuşturucu hap, 1.55 gr. metamfetamin, 1 gr. esrar ve uyuşturucu ticaretinde kullanılan 1 adet hassas terazi ele geçirilerek el konuldu.
Seydişehir ilçesinde arama yapılan bir minibüste zulalanmış kubar esrar ele geçirildi
Seydişehir İlçesinde yapılan operasyonda is bir minibüste yapılan detaylı aramalarda aracın üst klima bölgesi ve klima kapağı içerisinde zulalanmış toplam ağırlığı 11.780 kg gelen 22 adet kapalı poşet içerisinde kubar esrar maddesi ele geçirilerek el konuldu.
 
Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 5 kişi tutuklandı
Konya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü operasyonlarda, Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak/Nakletmek ve kullanmak suçlarından gözaltına alınan 14 kişiden 5'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ