Konya’daki mera kavgası provokasyona dönüştü!

Konya'nın Meram ilçesinde silah ve taşların kullanıldığı mera kavgasında 1 kişi hayatını kaybetti. Bazı basın organlarında çıkan haberlerde kavga provokasyona dönüştürüldü.

Konya’daki mera kavgası provokasyona dönüştü!
21 Temmuz 2021, Çarşamba günü, saat 22:45 'de eklendi.
Olay gece saat 02.00 sıralarında Meram ilçesi Çarıklar Mahallesi yakınlarında bulunan bir arazide meydana geldi.

2012 yılından bu yana küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşların hayvan otlatma esnasında hayvanların zaman zaman Kayhüyük Mahallesinde ikamet eden şahıslara ait tarlalara girmesi nedeniyle, Kayhüyük mahalle sakinleri ile sürü sahipleri arasında çıkan tartışma silahlı, taşlı-sopalı kavgaya dönüştü.

Çoban darp edildi, olay büyüdü. Kavganın devamında Hakim Dal, silahla sırtından vurularak hayatını kaybetti. Hamdi Dal ve Sofi Dal da vücutlarına isabet eden saçma ve taşlarla yaralandı. 

Yaralılar ambulanslarla hastaneye sevk edilirken kavganın tarafları polis tarafından sakinleştirildi. 

Olayın bazı medya organlarında provoke etmek amacıyla  "Konya'da Kürtlere ırkçı saldırı" diye yar alması tepkilere yol açtı. 

Yetkililer, olayın hayvanların mera ve tarlalara zarar vermesi üzerine çıkan husumetten kaynaklandığı ve konunun mecrasından çıkarılarak etnik saiklerle yapıldığı propogandasına vatandaşların itibar etmemesi gerektiği belirtildi.

Kavgaya ilişkin soruşturma sürüyor.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ