Kulu Devlet Hastanesi yapım ihalesine çıkıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatları ve Kulu Kaymakamlığı koordinesinde yaklaşık 200 dönümlük arazi üzerine Kulu Devlet Hastanesi yapılacak. Yeni hastanenin yapım ihale tarihi belli oldu.

Kulu Devlet Hastanesi yapım ihalesine çıkıyor
29 Haziran 2022, Çarşamba günü, saat 16:26 'de eklendi.
Projesi ve mimari çalışmaları tamamlanan yeni hastanenin, 26 Temmuz 2022 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından yapım ihalesine çıkılacak. 

Bodrum, zemin ile birlikte toplam 5 kattan oluşan yeni Kulu Devlet Hastanesi binasında 150 yatak, 41 poliklinik, 5 ameliyathane, 10 Yoğun bakım (yetişkin ve yenidoğan dahil), 16 diyaliz ve 27 acil müşahade odası, MR, Tomografi ve 4 adet röntgen yer alıyor. 

Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan yeni Kulu Devlet Hastanesinin yapım ihale müjdesini vererek şu şekilde konuştu:
"Kulu ve yakın tüm bölgemizle bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca beyefendinin talimatları ile Kaymakamlığımız koordinesinde ilçemiz Dinek Mahallesine Sağlık Bakanlığımız adına tahsis ettiğimiz yaklaşık 200 dönüm arazi üzerine bir hastane çalışmamız vardı. Bunun da inşaat projesi, mimari boyutları, elektrik, makine proje ve maliyetlerinin de tamamlanması ile birlikte 26 Temmuz 2022 tarihinde yapım ihalesine Sağlık Bakanlığımız çıkacaktır.  

Bu hastanemiz başta Kululu hemşerilerimiz olmak üzere tüm bölgemize hitap edecek bir hastane olacak. Kulu Makası kavşağına yakın Dinek Mahallemizde yaklaşık 26 bin 500 metrekare kapalı alana sahip bir bölge hastanemizi Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca beyefendinin talimatları ile ilçemize kazandıracağız.  

Hastanemiz başta Kulu ilçemiz olmak üzere bölge vatandaşlarımıza hizmet verecek. Böyle güzel bir eserin ilçemize kazandırılması dolayısıyla başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca beyefendi olmak üzere Konya Valimiz Sayın Vahdettin Özkan'a ve Milletvekili Sayın Abdullah Ağralı'ya Kululu hemşerilerimiz adına çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum."

Ertan Özkök/Kulu
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ