Kulu’da 3 Aralık dünya engelliler günü etkinlikleri

Konya'nın Kulu ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Kulu’da 3 Aralık dünya engelliler günü etkinlikleri
03 Aralık 2021, Cuma günü, saat 16:22 'de eklendi.
Kulu Öğretmenevi Müdürlüğünde düzenlenen etkinliğe, Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan, Konya İl Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı Nurettin Ulaş, Şube Müdürleri Hacı Bakırtaş, Zafer Yiğitel, Paralimpik Masa Tenisi Milli Takım Oyuncusu Yusuf Zaladin, Kulu Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Serkan Ünver, Türkiye Görme Engelliler Derneği Konya Şubesi üyeleri, okul Müdürleri, kurum öğretmenleri, Özel Eğitim öğrencileri ve aileleri katıldı.

Etkinlik öncesi özel eğitim öğrencilerine sabah kahvaltısı ikram edildi. Daha sonra konferans salonunda gerçekleşen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Protokol konuşmalarının ardından Yavuz Selim İlkokulu özel eğitim sınıfı, 60. Yıl Ortaokulu ve Turkuaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezince ortaklaşa düzenlenen etkinlikte özel eğitim öğrencileri tarafından hazırlanan şiirler okunarak, koro, tiyatro, slayt gösterisi sunuldu. 
Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü öğrencileri Mukaddes Arıcan ve Ahmet Özfidan tarafından müzik dinletisi sergilendi.  Öğrenciler tarafından farkındalık oluşturmak adına hazırlanan gösteriler büyük beğeni topladı. (Ertan Özkök / Kulu)
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ