MEB’den Öğretmenler Günü genelgesi

MEB, 81 il valiliğine "24 Kasım Öğretmenler Günü" konulu genelge gönderdi. Etkinliklerde, temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına azami ölçüde dikkat edilecek.

MEB’den Öğretmenler Günü genelgesi
17 Eylül 2021, Cuma günü, saat 16:32 'de eklendi.
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer imzalı genelgeye göre, Öğretmenler Günü Bakanlığın koordinesinde yürütülecek.

Öğretmenlerin ve öğretmenlik mesleğinin toplumdaki algısının daha da yükseltilmesine katkı sağlayacak, moral ve motivasyonlarını artıracak, birlik ve beraberliğini pekiştirecek program ve etkinliklerle, yurt içinde ve dış temsilciliklerde kutlanacak.

"Bu benim günüm"

Kutlama programlarının, öğretmenlerin "Bu benim günüm" diyerek, gönülden sahipleneceği ve gönüllü katılacağı, aynı zamanda toplumun öğretmenin güçlü şahsiyetini ve adanmışlığını idrak edeceği etkinlikler olmasına özen gösterilecek.

Genelgede, COVID-19 ile mücadele kapsamında tedbir alınması gerektiği de vurgulandı. Buna göre, etkinliklerde COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına azami ölçüde dikkat edilecek.

Kutlama kurulları oluşturulacak

Öğretmenler Günü tören ve etkinlik programlarının hazırlanması ve uygulanması için il/ilçe milli eğitim müdürlükleri, okul müdürlükleri ve dış temsilciliklerde kutlama kurulları oluşturulacak.

Ülke genelinde, genel hayatı etkileyen salgın hastalık, doğal afet, elverişsiz hava koşulları gibi nedenlerle yüz yüze gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerin yapılamaması durumunda, söz konusu etkinlikler, il/ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından elektronik iletişim teknikleri uygulanarak yapılacak.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ