“Mesleki Ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü” hakkında basın mensupları bilgilendirildi

Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının dijital çağın ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünün yetiştirilmesine destek vermek ve ülkemizin geçmişten bu yana sahip olduğu tarım ülkesi olma özelliğini gelişen teknolojilerle güçlendirmek amacıyla imzalamış olduğu "Mesleki ve Teknik Eğitim İşbirliği Protokolü” hakkında Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğünde basın toplantısı düzenlendi.

“Mesleki Ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü” hakkında basın mensupları bilgilendirildi
05 Temmuz 2022, Salı günü, saat 15:06 'de eklendi.
İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz konuşmasında Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının imzalamış olduğu bu önemli protokol kapsamında "Gelecek Tarımda, Tarımın Geleceği de Gençlerimizde” sloganıyla hareket edeceklerini söyledi; protokolün içeriğine dair bilgiler verdi. Konya'nın tarım ve tahılın çok önemli bir merkezi olduğunun da altını çizerek tarım alanında eğitim veren okullarımızda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde gençlerimizi en iyi şekilde yetiştireceklerini ifade etti. 

Konya Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Ergin de konuşmasında son dönemlerde dünya genelinde yaşanan kuraklık, iklim değişikliği ve savaşlar sebebiyle gıda zincirinin küresel ölçekte çok olumsuz etkilendiğini söyledi. Bu kapsamda Millî Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının işbirliği ile gençlerimizin tarımda daha güçlü rol almaları için yeni çalışmalar ortaya çıkarılacağını ifade etti. "Gelecek Tarımda, Tarımın Geleceği de Gençlerimizde” diyerek geleceğimizi garantiye almayı amaçladıklarını sözlerine ekleyerek Konya'da da İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerekli çalışmaları yürüteceklerini belirtti.  
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ