Milli Güreşçiler Konya’da coşkuyla karşılandı

Brezilya'da devam eden 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları'nda mücadele eden milli güreşçiler Konya'ya geldi. Havaalanında coşkulu bir şekilde karşılanan güreşçiler, burada olmaktan son derece mutlu olduklarını söyledi. Brezilya'dan 1 altın ve 5 gümüş madalyayla dönen sporcular, Kontv mikrofonlarına bu başarıyı beklediklerini belirtti.

Milli Güreşçiler Konya’da coşkuyla karşılandı
14 Mayıs 2022, C.tesi günü, saat 13:49 'de eklendi.
67 kiloda mücadele eden ve altın madalyanın sahibi olan Mehmet Ali Yiğit, "Öncelikle bu karşılama için teşekkür ederim. Çok mutlu oldum. Kulu Belediyesi'ne ve Murat Ünver başkanıma desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Konya'da da Halil Karaçor hocama çok teşekkür ederim. 2017'de Samsun'daki olimpiyatlarda altın madalya almıştım. Şimdi de Brezilya'da bir altın madalya daha kazandım. Bunu istiyordum ve bunun için mücadele ediyordum” dedi.
MEHMET UYSAL: MÜCADELEMİ SÜRDÜRÜYORUM
Son 2 olimpiyatta da ikincilik kürsüsüne çıkan Mehmet Uysal, "2017'de judo branşında olimpiyat ikincisi olmuştum. Bu sene de güreşte olimpiyat ikincisi oldum. Mücadelemi sürdürdüm ama nasibimizde ikincilik varmış” diye konuştu.
HASAN ÇAKIR: O MADALYAYI ÜLKEME BORÇ BİLİYORUM
Olimpiyatlarda beşinci olan Hasan Çakır ise, "Ülkemize bunu bir borç olarak biliyorum. O madalyayı İnşallah ben de almak istiyorum” ifadelerini kullandı.
HALİL KARAÇOR: NAÇİZANE BİLGİ VE BİRİKİMLERİMİ AKTARIYORUM
Konya'da güreş antrenörlüğünü üstlenen Halil Karaçor ise, "Konya'da normal çocuklara güreş çalıştırıyorum. Şu ara işitme engelli arkadaşlarımızla daha çok çalışıyoruz. Çocuklarımız çok yetenekli. Bu arkadaşlarımız istekli oldukça her şeyi başaracaktır. Bizler naçizane bilgi ve birikimlerimizi arkadaşlarımıza aktarıyoruz” dedi.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ