Mustafa Destici’den İmamoğlu’na: Bu ne sorumsuzluktur

BBP Genel Başkanı Destici, İstanbul'da kar felaketi yaşanırken balıkçıda yemek yediği ortaya çıkan İBB Başkanı İmamoğlu'nu eleştirerek sergilenen davranışı 'sorumsuzluk' olarak nitelendirdi.

Mustafa Destici’den İmamoğlu’na: Bu ne sorumsuzluktur
26 Ocak 2022, Çarşamba günü, saat 16:22 'de eklendi.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

"BÖYLE SORUMSUZCA DAVRANMAYA HAKKI YOK"
Destici, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kentteki yoğun kar yağışı sırasında İngiltere Büyükelçisi ile görüşmesin konusuna da değindi.

İmamoğlu'nu eleştiren Destici, yapılanın sorumsuzluk olduğunu ve İmamoğlu'nun buna hakkı olmadığını söyledi.

Destici, "Yoğun kar yağışı sebebiyle millet can derdindeyken, binlerce insan yolda kalmışken, yüzlerce trafik kazası oluşmuşken, yollar kapalıyken; sen nasıl gidersin lüks bir balıkçıda hem de İngiltere büyükelçisiyle o saatte, o günde yemek yersin. Bu ne sorumsuzluktur. Bu en hafifiyle büyük bir sorumsuzluktur. Hiç kimsenin İstanbul halkına, Türk milletine böyle sorumsuzca davranmaya hakkı da yoktur.

"HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ KONUŞMA YAPIYOR"
Daha sonra da hiçbir şey olmamış gibi konuşmalar yapılıyor. Gerçekten bunların takdirini de milletimize bırakıyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sözcülerinin, görüşmenin ortaya çıkmasıyla art arda sıraladıkları yalanların en az bu yemek kadar ağır bir kusur olduğunu görüyoruz. Ama bizce başka ve diğerleriyle kıyaslanamayacak ölçüde ağır ve vahim bir problem var. Uzun bir süredir küresel emperyalizmin Türkiye'de, kendi menfaatlerine göre bir yönetim dizayn etme çabalarına dikkat çekiyoruz. Sayısız kez dile getirdik." dedi.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ