Reklam

Mustafa Kalaycı: Kuraklık nedeniyle ekinler yandı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sigortacılık ile Diğer Bazı Alanlara İlişkin Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin geneli üzerinde milletvekilleri değerlendirmede bulundu.

 Mustafa Kalaycı: Kuraklık nedeniyle ekinler yandı
17 Mayıs 2021, Pazertesi günü, saat 18:32 'de eklendi.
MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Kovid-19'un ülkeleri olumsuz etkilediğini, Türkiye ekonomisinin bu zorlu şartlarda büyümeyi başaran ender ülkelerden birisi olduğunu belirtti.

Kalaycı, "Sanayicimiz, ihracatçımız tarih yazıyor. Bunu nasıl göremeyiz? Aylık ihracat rakamlarında Cumhuriyet tarihi rekorları kırılıyor. Komisyon üyelerinin aylık ihracat rakamlarından haberi yoksa yadırgarım." şeklinde konuştu.

Konya Ovası'nda kuraklık yaşandığına dikkati çeken Kalaycı, "Kuraklık nedeniyle ekinler yandı. Şu anda da yeşil sebzelere sirayet etmeye başladı. Yağış olması için dua ediyoruz. Bizim de yapacaklarımız var. KOP'un uygulamaya geçmiş olması çok önemli ama yetmiyor. Dış havzalardan mutlaka Konya Ovası'na su getirecek projelerin ortaya konulması lazım. DSİ'nin bu konuda projeleri var. Bu çalışmaların hızlandırılmasını bekliyoruz."

Kalaycı, sigorta yaptırmayan küçük çiftçiye de el uzatılması gerektiğini dile getirdi.

- "Algı oluşturmaya değil, doğru bilgilendirmeye davet ediyorum"

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, kanun teklifinin, 8 kanun bir kanun hükmünde kararnamede değişiklik öngördüğünü belirtti.

Teklifteki düzenlemelere ilişkin bilgi veren Aydemir, muhalefetin bir maddeyi baz alarak hükümeti eleştirmek istediğini söyledi. Milletvekilleri için, doğru söylemenin şart olduğunu vurgulayan Aydemir, "Milletvekillerini algı oluşturmaya değil milleti doğru bilgilendirmeye davet ediyorum" dedi.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ