NEÜ akademedya açıldı

 NEÜ akademedya açıldı
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümüne bağlı hizmet verecek olan medya uygulama ve araştırma merkezi açıldı.
Öğrencilerin Sinema, Reklam ve Tanıtım Yeteneklerinin Uygulamalı Olarak Geliştirilmesi ve Üniversitenin medya ve tanıtım işlerinin yapılmasını amaçlayan medya uygulama ve araştırma merkezi NEÜ Akademedya Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Kutlu, Yazar ve Reklamcı A. Selim Tuncer, öğretim üyeleri, öğrenciler ve basın mensuplarının katılımıyla açıldı. 

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, özellikle medya alanında uygulamalı eğitimin oldukça önemli olduğunu, NEÜ Akademedya'nın da bu alanda önemli katkıları yapacağına inandığını söyledi. Rektör Şeker: "Medya ve özellikle halkla ilişkiler ve reklamcılık uygulamaları öğrencilerin bu işin mutfağından gelmesine gereksinimin olduğu alanlardır. Akademedya laboratuvar, medya araştırmaları ve üniversitenin ajansı olarak hizmet vermek için hayata geçirilmiş bir projedir. İnanıyorum ki alanda önemli bir boşluğu doldurmanın yanında geleceğin medya profesyonellerinin yetişmesinde de kilometre taşı olacaktır.” dedi. 

Açılışta konuşan A. Selim Tuncer, alanda çoğunlukla teorik eğitim yapıldığını, iletişim ile ilgili eğitim veren fakültelerin uygulama boyutunu ihmal ettiklerini belirtti. Tuncer, üniversitelerin sadece uygulama ya da sadece teori odaklı eğitim yerine iki alanda da eğitim vermesinin gerekliliğine vurgu yaptı ve medya pratisyenlerinin üniversitelerde eğitim alırken hangi alanda çalışacaklarına karar vermelerinin önemine işaret etti. Özellikle uygulamaya dönük eğitim alanların sonraki yıllarda daha başarılı olmaları için bu türden merkezlere ihtiyaç olduğunu söyleyen Tuncer, uygulamalı eğitimin çalışma hayatına başlarken de önemli avantajlar sağladığının altını çizdi. 

Açılıştan sonra "Marka marka dedikleri” adlı konferansta öğrencilere alandaki deneyimlerini anlatan bir konferans veren A. Selim Tuncer, markanın çeşitli boyutlardan oluştuğunu ve bunun temelinin bir tür kavramsallaştırma ile ilişkili olduğunu söyledi. Tuncer, "İsimler bile birer markadır. Her isim farklı bir çağrışım yaratan kodlardan oluşmuştur. Esasen marka kişilerin soyutlama becerilerinin bir ürünüdür. Bazı ürünler vardır ki onların fiziksel sermayeleri ortadan kalksa da marka değerleri hiç yok olmaz. Tüm bunların nedeni ise bireylerin zihinlerinde ortaya çıkarılmış olan algıya dayalıdır. Her şey marka olabilir ve marka yönetilebilir bir kavramdır. Bu haliyle marka her şeydir.” dedi. 

Öğrencilerin  yoğun ilgi gösterdiği konferans soru-cevap bölümünün ardından Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker'in; A. Selim Tuncer'e plaket vermesi ile sona erdi.   

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz. Yeni Konya WhatsApp haber kanalımız için tıklayınız!

Yorum Yap

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan yenikonya.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Bu habere henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz yapın!
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. yenikonya.com.tr'ye yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”