SAVDES-SEN’den devlet memurlarına açık çağrı

Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde örgütlenen Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası Genel Başkanı Tuncay CENGİZ, 6'ncı Dönem Toplu Sözleşme sonrasında tüm devlet memurlarına çağrıda bulundu.

SAVDES-SEN’den devlet memurlarına açık çağrı
03 Aralık 2021, Cuma günü, saat 16:33 'de eklendi.
Genel Başkan CENGİZ; "Türkiye'de memur sendikacılığının başladığı 1992 yılından itibaren sendikal mücadele adına ortaya hiç bir şey koymayan, devlet memurlarını borç batağına sürükleyen, geçim ve ekmek derdine düşüren ve açlığa mahkûm eden konfederasyon sendikaları,12 yıl boyunca yapılmış 6 toplu sözleşmede de memurlara vaad vermekten ve yalan söylemekten öteye gidememiştir. En son geçtiğimiz Ağustos ayında hükümet ile imzalanan 6'ncı Dönem Toplu Sözleşme ile getirilen %1 örgütlenme barajı ve 400TL'ye çıkarılan toplu sözleşme ikramiyesi ile 192 sendikanın elini kolunu bağlayarak kapanmaya zorlamıştır.

SAVDES-SEN'in %1 örgütlenme barajının üzerinde kalan üç bağımsız sendikadan biri olduğunu belirten Genel Başkanı Tuncay CENGİZ,  "üyelerimiz Ocak ayı itibariyle 400 TL toplu sözleşme ikramiyesinden faydalanacaklar, bu kapsamda 1992 yılından bugüne memurları açlığa, yokluğa, sefalete mahkûm eden konfederasyon sendikalarına mahkûm değilsiniz. SAVDES-SEN olarak demek için "01Büro Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolundaki” 52 kurumun tamamında örgütlenme kararı aldık. Tüm devlet memurlarını SAVDES-SEN çatısı altında birlikte yol yürümeye, birlikte mücadele etmeye ve 400 TL toplu sözleşme ikramiyesinden faydalanmaya ve sendikal mücadelemize güç vermeye davet ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Ağustos 2023 ayında yapılacak 7'nci Dönem Toplu Sözleşme masasına yetkili sendika olarak oturmak istediklerini belirten Genel Başkan CENGİZ; tek derdi hak ve hukuk olan dürüst, samimi, azimli, kararlı ve bağımsız SAVDES-SEN kadrolarına güvenin, artık yoksulluk sınırının altında yaşamak istemiyorsan, hakkım ve hukukum korunsun diyorsan, onurlu bir yaşam istiyorsan "Vakit Büyük Düşünme Vaktidir.”, "Vakit SAVDES-SEN Vaktidir.” "Yerinizi alın” dedi.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ