Şehit polisin katil zanlısı kafe denetiminde yakalandı

Polis memuru Muhammed Uz'un 2017 yılında, görevinin henüz ilk haftasındayken şehit edilmesinin faili olduğu şüphesiyle bir kişi, İstanbul Arnavutköy'deki bir kafede yapılan denetimde yakalandı.

Şehit polisin katil zanlısı kafe denetiminde yakalandı
09 Aralık 2021, Perşembe günü, saat 10:19 'de eklendi.
İstanbul Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Ekipleri tarafından Arnavutköy'deki kafelerde yapılan denetimler sırasında bir kişi şüpheli hareketleri ile polisin dikkatini çekti. Üzerinde 2 farklı sahte kimlik bulunan kişinin, Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde "kız kaçırma" meselesi yüzünden çıkan kavga sonrası yaşanan olaylarda polis memuru Muhammed Uz'un şehit edilmesi, bir polis memurunun ise yaralanması olayının faillerinden olduğu tespit edildi.

4 yıl boyunca sahte kimlikle kaçmış

GBT kontrolleri yapılan kişinin polise verdiği kimlikteki fotoğrafın GBT sistemindeki fotoğrafla uyuşmadığı belirlendi. Daha sonra polis ekiplerine başka bir isim ve başka bir TC numarası söyleyen şüphelinin söylediği yeni bilgiler de sistemdeki bilgilerle uyuşmayınca, şüpheli gerçek kimliğini polise söylemek zorunda kaldı. Şüphelinin 4 yıldır Arnavutköy'de bir işletmede sahte kimlikle kasiyerlik yaptığı ortaya çıktı.

Gözaltına alınan ve gerçek isminin Osman Genç olduğu öğrenilen şahıs, adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zanlının evinde yapılan aramada 1 ruhsatsız tabanca, 2 şarjör, 66 fişek ve sahte kimlikler ele geçirildi.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ