Selçuk Üniversitesi, TEKNOFEST Azerbaycan’da

Bakü'de gerçekleştirilecek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali "TEKNOFEST Azerbaycan” başladı. Bin takım olmak üzere 5 bin yarışmacının başvurduğu, 250'den fazlasının finale kaldığı festivalin ilgi odaklarından biri de Selçuk Üniversitesi standıydı. Misafirlere, Üniversite ve Konya hakkında bilgiler verildi.

Selçuk Üniversitesi, TEKNOFEST Azerbaycan’da
26 Mayıs 2022, Perşembe günü, saat 17:23 'de eklendi.
Başkent Bakü'deki Crystal Hall ve Deniz Kenarı Bulvarı Milli Park'ta gerçekleştirilen festivalin açılış törenine; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Azerbaycan Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanı Reşat Nebiyev, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Kamil Beşoluk, Türkiye ve Azerbaycan`dan çok sayıda kurum ve şirketin üst düzey yöneticisi, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Festival kapsamında lise, lisans ve üzeri mezun kategorilerinde Baku Skills, Çevre Teknolojileri, İnsanlık Yararına Teknoloji, İnsansız Hava Araçları, Planör, Tarım Teknolojileri, CanSet, Robotik, Smart Karabağ Hackathon, Rocket League Avrupa Şampiyonası yarışmaları düzenlenecek. Take Off Bakü'ye Türkiye, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, İrlanda, Pakistan, Mısır, Arjantin, Azerbaycan ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 32 ülkeden katılım gerçekleşti. Yarışmalarda birinci olan takımlar, ödüllerini Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden alacak.

Teknofest'in paydaşlarından olan Selçuk Üniversitesi de Azerbaycan'daki yerini aldı. Misafirlerin büyük ilgi gösterdiği stantta; öğrencilere tanınan imkanlar, teknolojik alt yapı, barınma olanakları ve Konya hakkında bilgiler aktarıldı. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ