Şentop temaslarda bulunmak üzere Polonya’ya gidecek

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti, bugün resmi temaslarda bulunmak üzere Polonya'nın başkenti Varşova'ya gidecek.

Şentop temaslarda bulunmak üzere Polonya’ya gidecek
30 Kasım 2021, Salı günü, saat 10:59 'de eklendi.
Mustafa Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti, 30 Kasım-2 Aralık tarihlerinde Polonya'ya ziyarette bulunacak.

Mustafa Şentop, Polonya'da Türkiye'nin Varşova Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat ve Polonyalı yetkililerce karşılanacak. Fırat, TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti onuruna büyükelçilikte akşam yemeği verecek.

Polonya Cumhurbaşkanı Duda ile görüşme

Polonya Meclisini (Sejm) ziyaret ederek, mevkidaşı Elzbieta Witek ile görüşecek olan Şentop, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda tarafından kabul edilecek.

Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti, Pilsudski Meydanı'nı ziyaret edecek. Meclis Başkanı Şentop, Meçhul Asker Anıtı'na çelenk bırakacak ve şeref defterini imzalayacak.

Polonya Senatosu Başkanı Tomasz Grodzki ile görüşecek olan Şentop, Sejm Başkanı Witek'in kendisi ve beraberindeki parlamento heyeti onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak.

TBMM Başkanı Şentop, ziyaretinin son gününde, Polonya-Türkiye İş Adamları Derneği (POTİAD) ve Türkiye-Polonya Kültür Dayanışma Derneği (TÜRKPOL) temsilcilerini ayrı ayrı kabul edecek.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ