Talihsiz kadın çalınan motosikletinin ardından gözyaşlarını tutamadı

Eskişehir'de hurda toplayarak geçinen Zeliha Akbulut, motosikletinin çalınmasının ardından hırsızlara seslenerek, "Paramı çöpten kazanıyorum, Allah rızası için motorumu geri getirsinler” dedi.

Talihsiz kadın çalınan motosikletinin ardından gözyaşlarını tutamadı
17 Ocak 2022, Pazartesi günü, saat 11:06 'de eklendi.
Eskişehir'de 12 Ocak'ı 13 Ocak'a bağlayan gece saat 00:35'te gerçekleşen olayda Zeliha Akbulut'a ait, Eskibağlar Mahallesi Kumlubel Sokak'ta park halinde bulunan 26 AEL 235 plakalı üç tekerlekli motosiklet, kimliği henüz belli olmayan bir şahıs tarafından çalındı.

Sabah saatlerinde motosikletini yerinde göremeyen Akbulut, polis ekiplerine olayı ihbar etti. Yaşanan hırsızlık anları, sokakta bulunan güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Motosikleti çalınan Zeliha Akbulut, evini geçindirebilmek için bina temizliğinin yanı sıra hurda topladığını belirtti.

"SABAH BİR GELDİM, MOTOR YERİNDE YOK"
Patronunun kendisine geri ödemek kaydıyla bu motosikleti almasında yardımcı olduğunu aktaran Akbulut, "Bana bu motoru patronum aldı. Ortak aldık motoru, belli bir bölümünü ben verdim, yarısından fazlasını da ona ödemem şartıyla patronum aldı. Kolum rahatsızdı ve ayaktan fren olmadığı için motoru ben kullanamıyordum. Buraya park ediyorduk. Depom burada, etrafta kameralar var ve güvenli diye arkadaşım motoru buraya koymuş. Gitti, çalındı motor, yok. Sabah bir geldim, motor yerinde yok. Arkadaşları aradım acaba onlar mı aldı diye, sonra aklıma geldi motorun anahtarları ve ruhsatı bende. Sonra karakola gittim, müracaat ettim. diye konuştu.

Yaşadığı talihsiz olay nedeniyle gözyaşlarını tutamayan Akbulut, motosikletini çalan hırsızlara seslendi.
"ÇOK ZOR ŞARTLARDA PARA KAZANIYORUM"
Zor şartlarda para kazandığını, motosikleti çalındığından beri uyuyamadığını ifade eden Akbulut, "Motorumu kim aldıysa lütfen, Allah rızası için getirsin. Ben çok zor şartlarda para kazanıyorum. Lütfen istiyorum motorumu geri. Motorumu bana geri versinler, benim onu ödeyebilecek bir durumum yok. Motorum olmazsa ben onun parasını ödeyemem. Lütfen, Allah rızası için motorumu geri getirsinler bana. Beni zor durumda bıraktılar, ben üç gündür uyku uyumuyorum. Sırtımda yaralar çıktı, yazık değil mi bana? Ben çöpten kazanıyorum paramı, yazık değil mi? İnsansa, Allah rızası için getirsinler motorumu. Davacı olacağım. Motorumu bana geri getirsinler, zor şartlarda para kazanıyorum. Zor imkanlarda, soğukta çalışıyorum. Ellerime bak. Her yerim yara bere içinde. Üzüntüden üç gündür uyku uyuyamıyorum. Allah rızası için motorumu bana geri getirsinler lütfen.” diye çağrıda bulundu.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ