Temel Karamollaoğlu 28 Şubatçı komutanlara sahip çıktı

28 Şubat'ın en büyük mağduru Necmettin Erbakan'ın kurduğu Saadet Partisi'nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu açıklamaları ile tepki çekti. Karamollaoğlu, 28 Şubat'ın darbeci komutanlarına kol kanat gerdi, "Türk ordusunun üst seviyelerine gelmiş komutanlarının cezalandırılmasını içime sindiremiyorum" dedi.

Temel Karamollaoğlu 28 Şubatçı komutanlara sahip çıktı
26 Kasım 2021, Cuma günü, saat 23:40 'de eklendi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halk TV'de katıldığı bir programda 28 Şubat'ın darbeci komutanlarına sahip çıktı. 28 Şubat'ın en büyük mağdurlarından Necmettin Erbakan'ın kurduğu partide Genel Başkanlık yapan Karamollaoğlu'nun sözlerine tepki yağdı.

KARAMOLLAOĞLU 28 ŞUBATÇI KOMUTANLARA SAHİP ÇIKTI
Karamollaoğlu, Türk ordusunun en üst seviyelerinde görev alan komutanların bu şekilde cezalandırılmalarını içine sindiremediğini söyledi.

Karamollaoğlu şu şekilde konuştu:

"GÖNLÜM RAZI DEĞİL"
"Bir yerde rastladım, nerede olduğunu hatırlayamıyorum. 28 Şubat'la ilgili yatmış çıkmış bir albayın görüşleri vardı. Ben mesela şahsen ordunun en üst kademesinin bu noktaya düşmesine gönlüm razı değil.

"HELALLEŞMEK MÜMKÜN"
Bunlar olmaz. Herkes kendi yönünden örnekler verirse helalleşmek mümkün. Ben diyorum ki helalleşmek bu noktada ben ordunun bu kademesine gelmiş insanların bu şekilde cezalandırılmasını içime sindiremiyorum.

"ONLARIN DA BUNU GÖRMESİ LAZIM"
Genel kurmay başkanlığı yapmış, orgeneral olmuş, orduları yönetmiş ondan sonra da belli bir sebepten dolayı bizim Şevket Bey bu konuda hatta davayı bile geri çekelim dedi kendisiyle ilgili. Ben bunu istemem ama onların da bunu görmesini arzu ederim karşılıklı olarak. '28 Şubat'ta ne oldu? Hiçbir şey olmadı.' El insaf... Yani onların da orada helallik dilemesi icap eder. Siz gideceksiniz Amerika'da Türkiye'ye mesaj vereceksiniz. Bin yıl sürecek bu diyeceksiniz.
Bunlar olmaz. Herkes kendi yönünden örnekler verirse helalleşmek mümkün. Ben diyorum ki helalleşmek bu noktada ben ordunun bu kademesine gelmiş insanların bu şekilde cezalandırılmasını içime sindiremiyorum.

"HERKES BU NOKTADAN HAREKET ETMELİ"
28 Şubat ile ilgili söylüyorum bunu. Biz onu yaşadık gördük, bizi rencide etti ama ben hakikaten bu noktada böyle bir tavrın içindeyim. Helalleşme anlamına gelir mi gelmez mi bilemem ama herkesin bu noktadan hareket etmesi icap eder. Bir hata varsa bir yanlış varsa burada helallik dilemek, toplumdaki iç barışşın en kolay yönden sağlanması manasına gelir."

USTA'DAN KARAMOLLAOĞLU'NA SERT TEPKİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta'dan Karamollaoğlu'na tepki. Usta, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "28 Şubat'ta Erbakan Hoca'ya yapılanları sindiriyorsun, Müslümanlara yapılanları sindiriyorsun ama bunları yapan sözde generallerin yargılanmasını içine sindiremiyorsun öyle mi? Yazıklar olsun.” ifadelerini kullandı.
 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ