TOKİ’nin yatay mimarisi Ardıçlı’dan yükseliyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yatay yapılar inşa etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Konya'nın yeni cazibe merkezi olmaya aday Ardıçlı TOKİ evleri idare, mahalle kültürünü yaşatan kentsel dönüşüm ve sosyal konutlarıyla öne çıkıyor.

TOKİ’nin yatay mimarisi Ardıçlı’dan yükseliyor
27 Ekim 2021, Çarşamba günü, saat 15:51 'de eklendi.
Son iki yılda 89 bine yakın aileyi ev sahibi yapan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ), örnek projelere imza atıyor.
TOKİ tarafından yatay mimari anlayışıyla inşa edilen konutlar talep görüyor. Zira bu konutlar, hem kaliteli hem konforlu hem de güvenli bulunuyor. Örneğin, Konya'nın Selçuklu İlçesinde hayata geçirilen ‘Ardıçlı TOKİ Konutları'ndan övgüyle söz ediliyor.  
Toplam 6 etaptan oluşan TOKİ konutları lokasyonu, havası ve manzarasıyla yeni bir şehir görüntüsü veriyor. Birinci etabı ev sahiplerine teslim edilmeye başlanan Ardıçlı TOKİ'de etaplar tamamlandığında, toplam 3964 konut, 124 dükkân, 3 cami ve 3 su deposu bulunacak. 
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un ifadesiyle, Konya'nın tarihi dokusuna uygun yatay mimari esasıyla inşa edilen konutlar tamamlandığında Konya'nın en büyük toplu konut projelerinden birisi olacak.
Ardıçlı TOKİ toplam inşaat alanı 560.376.57 metre kare alana kurulurken, fitnes, çocuk oyun ve yeşil alanları, bisiklet yolları ve otoparklarıyla pek çok ihtiyaca da cevap verecek.
TOKİ Başkanı Ömer Bulut, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu şehircilik kriterleri doğrultusunda yatay mimari anlayışıyla konutlar üretiyoruz. İnsan, şehir, tabiat dengesini gözeten binalar ve mahalleler kuruyoruz. Şehirlerde kişi başına düşen yeşil alan miktarını artıracak; insanı toprak ve bitkiyle buluşturacak projelere ağırlık veriyoruz. Yeni yaşam tarzı, daha nitelikli ve konforlu yaşam alanlarının üretilmesi gerektiğini ortaya koymaktadır.
İnsanlarımız, artık çevreyle etkileşimlerini arttıran ve kendilerine sosyalleşme olanağı sunan sosyal yaşam alanları talep etmektedir. Bu da şehirlerimizi ve inşaat sektörü temsilcilerini bir değişime zorlamaktadır. TOKİ de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum'un koordinesinde milletimizin beklentilerine cevap vermeye çalışmaktadır. Örnek projeler geliştirmektedir. Bunların başında kentsel dönüşüm projeleri gelmektedir” dedi. (Konhaber - Kemal Sayın)

 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ