En İyi Ekspertiz Firmaları

En İyi Ekspertiz Firmaları

En İyi Ekspertiz Firmaları
24 Haziran 2022, Cuma günü, saat 16:05 'de eklendi.

 

Konya oto ekspertiz sıfır veya 2 el araç alım satımında araçların mekanik motor ve kaporta gibi temel bölümlerinin temizliği alıcılar için son derece önemlidir. Ancak bu durum her zaman yeni araç alacak olan kişiler tarafından sağlıklı ve doğru bir biçimde tespiti yapılamayabilir. Satıcı aracın değer kaybı yaşamaması için bazen araçtaki kusurları belirtmez veya eksik söyler. Böyle durumlarda araç ederinin üzerinde bir fiyata satılır. Satın alacak olduğunuz aracı güvenli ve rahat bir şekilde temizliğinden emin olarak alabilmeniz için oto ekspertiz işlemi yaptırmanız gereklidir. Böylece alıcı ve satıcı güven kazanır aracın gerçek değeri tespit edilmiş olur ve satış işlemleri de güvenli bir şekilde yapılır.

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Konya oto ekspertiz işlemlerinde öncelikle aracın süspansiyon testine bakılır. Süspansiyon kontrolünün ardından aracın frenleri test ediliyor. Fren testi cihazı ile araçta bulunan frenlerin tek tek kontrolü yapılır. Aracın fren sıkma değeri bir makine tarafından ölçülür. Yapılan fren testinin ardından dyno testine geçilir ve araç yükseğe kaldırılır. Bu kontrolden sonra ise beyin kontrolü yapılır. Beyin kontrolünde araç tekrar yükseğe kaldırılır ve diagnostik test işlemi uygulanır. Eğer aracın beyninde bir hasar görülürse bu ortaya çıkar ve çıkan arızalar doğru bir şekilde tespiti yapıldıktan sonra rapora dökülür.

Oto Ekspertiz Fiyatları

Konya oto ekspertiz hizmetlerinde aracınızı ekspertiz işlemine sokarken bazı masraflar ile karşılaşırsınız. Bu masraflar ekspertiz firmasından seçecek olduğunuz paket içeriğine bağlı olarak farklılık gösterir. Sunulan bu paketlerde verilen hizmetler farklı olduğu için dolayısıyla ortaya çıkan masraflarda da farklılık görülür. Alacak olduğunuz hizmet ödediğiniz paraya denk düşecek bir hizmettir. Üst seviye ekspertiz paketlerinde sigorta işlemi de yapıldığı için aracınızı garanti altına almış olursunuz. Garantili ya da sigortalı ekspertiz paketleri sizin ilerleyen dönemlerinde bütçenizi korur ve olası sorunlarda karşınıza çıkacak olan masraflar için sizlere yardımcı olur.

Ekspertiz Paketleri

Konya oto ekspertiz hizmeti alırken birçok firma arasından size ekspertiz paketleri sunulur ve seçim yapmanız istenir. Sunulan bu ekspertiz paketlerinde aracınız için alacak olduğunuz ekspertiz hizmetinin detayları mevcuttur. Oto ekspertiz hizmetlerinde sigortalı ve garantili hizmetler tercih etmeniz sizin açınızdan son derece avantajlıdır. Garantili hizmet almanız ilerleyen dönemlerinde başınızı ağrıtmaz. Normalin biraz üstünde ödeme ile alacak olduğunuz bu hizmet sayesinde tüm paranızın hakkını almış olursunuz.

Ekspertiz Raporu Nasıl Alınır?

Konya oto ekspertiz işlemi uzman firmalar tarafından yapılır. Bu işlemde firmanın teknisyenleri aracı çeşitli teknikler ekipmanlar ve makineler kullanarak ayrıntılı bir şekilde inciler. Bu inceleme esnasında araç birtakım testlere tabi tutulur. Bu testlerin büyük çoğunluğu bilgisayarlı sistemli makineler ile gerçekleştirilir. Süspansiyon testi fren testi yanal kayma testi diagnostik testi gibi isimlerle bilinen bu testler sayesinde araçla ilgili tüm gerçek bilgileri ulaşılır. Elde edilen bu bilgiler ise yazılı belgeye aktarılır ve rapor oluşturulur. Bu nedenle oto ekspertiz raporları güvenilirdir ve araçla ilgili gerçek bilgileri yansıtır. Ekspertiz firmalarından rapor almak istediğiniz zaman uzmanlar aracınızı en ince detayına kadar incelerler. Aracınıza hangi testlerin uygulanacağı ise ekspertiz raporunun amacına bağlı olarak farklılık gösterir. İkinci el araçlar için alınmak istenen ekspertiz raporlarında uygulanan testler ise standart duruma getirilmiştir.

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Konya oto ekspertiz işlemi mutlaka 2. el araçlar satın alınmadan önce yaptırılmalıdır. Bunun nedeni ise pek çok aracının kayıt dışı kazalar yapmış olmasıdır. Uzman bir ekspertiz firması aracın daha önce kaza yapıp yapmadığını ya da araçta hangi parçanın yaklaşık olarak hangi tarihte değiştirilmiş olduğunu kolay bir şekilde tespit eder. İkinci el araç satın almak isteyen kişilerin büyük çoğunluğu aracı sürekli olarak gittiği tamirciye götürerek araç hakkında bilgi sahibi olmaya çalışır. Fakat uygun cihazlara ve makinelere sahip olmayan bir tamirci araç hakkında doğru ve gerçekçi bilgileri veremez. Bu nedenle aracın ekspertiz gibi uzman firmalar tarafından en ince detayına kadar ayrıntılı bir şekilde incelenip raporlanması gereklidir. Güvenilir ve kurumsal anlamda hizmet sunan kaliteli bir ekspertiz firması arayışı içerisinde iseniz https://experix.com.tr/konya-oto-ekspertiz/ sitesini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ