TL Bazında Kripto Para Takibi ve Türk Borsalarının Karşılaştırması: 21 Milyon

TL Bazında Kripto Para Takibi ve Türk Borsalarının Karşılaştırması: 21 Milyon

TL Bazında Kripto Para Takibi ve Türk Borsalarının Karşılaştırması: 21 Milyon
26 Kasım 2021, Cuma günü, saat 10:00 'de eklendi.

 

 

Şu anda kripto para piyasasında 14.000'in üzerinde kripto para ve çok fazla sayıda borsa var. Türk kripto para piyasasında da işler çok farklı değil. Türk kripto para borsalarında listelenen çok fazla sayıda coin bulunuyor ve yatırımcılar bu kripto para birimlerini tek bir yerden takip etme konusunda zaman zaman zorluk yaşıyor. Bu sebeple 21 milyon yatırımcıların işini kolaylaştırmak için Türk kripto para borsalarını ve bu borsalarda yer alan kripto para birimlerini tek bir platform altında sunuyor.

 

21 Milyon Özellikleri

 

Öncelikle 21 Milyon ile kullanıcılar bir taraftan Türk kripto para borsalarını takip edebilirken bir taraftan da istedikleri borsaları belirli kriterlerde karşılaştırabiliyorlar. Kullanıcılar, Türk kripto para borsalarını karşılaştırmak istediğinde 24 saatlik son işlem hacmine göre, 21 Milyon puanına göre, açıldığı tarihe göre, yorumlara göre, parite sayısına göre verileri görebiliyor ve şu anda 8 popüler kripto para borsası hakkında detaylı bilgiye sahip olabiliyor.

 

Buna ek olarak platform, kripto para borsalarına "21 Milyon Puanı” adı verilen bir puanlama yapıyor. Yapılan açıklamalara göre bu puanlama, 21 Milyon ekibi tarafından tamamen nesnel kriterlere göre yapılıyor. 21 Milyon hesaplamayı baz alırken; platformun kuruluş yılı, şirket bilgileri ve açık adresi, mobil uygulamaları (IOS/Android), güvenlik (2FA vs gibi), sosyal medya takipçi sayıları, aylık ziyaretçi sayıları ve Alexa TR değerleri gibi çok sayıda tarafsız kriter kullanıyor. Belirlenen kriterler doğrultusunda ise puanlama her 3 ayda bir güncelleniyor.

 

Ayrıca kullanıcılar gündemi de 21 Milyon aracılığı ile takip edebiliyor. Platform kripto para ekosisteminde olup biten gelişmeleri haberler sekmesinde kullanıcılar ile paylaşabiliyor ve böylece yatırımcıların stratejilerini yönetebilmeleri daha kolay bir hal alıyor.

 

TL Bazında Görüntüleme

 

21 Milyon'da fiyatlar Türk Lirası üzerinden kullanıcılar ile paylaşılıyor. Bu da kripto para birimlerini TL bazında takip etmek isteyen yatırımcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Çünkü benzer platformlar genellikle dolar bazında veri sağlıyor ve bu da TL takibinde çeşitli sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. 21 Milyon böylece bir problemi daha çözmüş oluyor.

 

Türkiye'deki kripto paralar sekmesinde şu anda 100'ün üzerinde kripto para bulunuyor. Bu kripto paralar arasında; Ripple (XRP), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Bittorrent (BTT) gibi birçok kripto para ve bunların TL pariteleri yer alıyor.

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ