“Amak-ı Hayal” tiyatroseverlerle buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sahnelediği, Şehbenderzâde Filibeli Ahmed Hilmi'nin felsefi eseri Amak-ı Hayal, ilk gösteriminde yoğun ilgi gördü. Oyunu Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da izledi.

“Amak-ı Hayal” tiyatroseverlerle buluştu
15 Ocak 2019, Salı günü, saat 10:08 'de eklendi.
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından hazırlanan, senaristliğini Taner Büyükarman'ın, yönetmenliğini de Mustafa Uzman yaptığı Amak-ı Hayal (Hayâlin Derinlikleri) adlı oyun izleyiciyle buluştu.

Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleşen oyunun ilk gösterimini Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da izledi. Konyalı sanatseverler tarafından yoğun ilgi gören oyun, hayatın anlamını sorgulayan Raci'yi ve onun ontolojik (varoluşsal) arayışını anlatıyor.

Şehbenderzâde Filibeli Ahmed Hilmi'nin 1910 yılında kaleme aldığı Amak-ı Hayal, edebiyatımızın önemli tasavvufi ve felsefi metinlerinden birisi kabul ediliyor. Eser, tasavvuf düşüncesini oluşturan farklı inanış tarzlarının ve genel olarak da vahdet-i vücûd inancının çerçevesinde şekilleniyor. Oyun, 28 ve 29 Ocak tarihlerinde de Selçuklu Kongre Merkezinde sanatseverlerle buluşacak.

YENİ OYUNLAR SAHNELENECEK

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın Ocak ayında sahneleyeceği oyunlarından bir diğeri de 80 Günde Devr-i Âlem. Oyun 21 ve 22 Ocak'ta seyircisiyle buluşacak. Şehir Tiyatrosu, Betül Odabaşı tarafından kaleme alınan "Kelebek Avcısı” oyununu da 26 Ocak'ta çocuklarla buluşturacak.

BİLET SATIŞ NOKTALARI

Konyalı sanatseverler tiyatro biletlerini; Mevlana Kültür Merkezi, Selçuklu Kongre Merkezi, Konya Tren Garı'nın karşısındaki Kültür A.Ş. Merkez Ofisi ile yine Belediye Yeraltı Çarşısı içerisindeki Kültür A.Ş. Satış Ofisi ve sehirtiyatrosu.konyakultur.com adresinden satın alabiliyor.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ