KTÜN’de Kütüphane Haftası etkinliği düzenlendi

25-31 Mart tarihlerinde kutlanan Kütüphane Haftası kapsamında Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından kitap okuma etkinliği düzenlendi.

 KTÜN’de Kütüphane Haftası etkinliği düzenlendi
28 Mart 2019, Perşembe günü, saat 10:46 'de eklendi.
Rektörlük bahçesinde gerçekleşen etkinliğe Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. H. Selçuk Halkacı, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yakup Kara, Üniversite Genel Sekreteri Recep Öztürk, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, yaptığı konuşmada, kütüphanelerin toplumların kalbi olduğunu ifade etti. Özçelik: "Toplum olarak kitap okuma oranımız maalesef düşük seviyelerde. Üniversite öğrencileri olarak çevrenize ve tüm insanlara örnek olmanız gerekiyor. Kütüphane Haftası kapsamında düzenlenen bu etkinliği de oldukça önemsiyorum. Bu vesileyle etkinliğimizde ödül alan akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 2018 yılında Prof. Dr. Erol Güngör Kütüphanesinden en fazla kitap okuyan akademik, idari personel ile öğrencilere ödül ve teşekkür belgesi protokol üyeleri tarafından verildi.  Etkinlik kapsamında akademik ve idari personel kategorisinde Hasan Hüseyin Kürkçü birinci, Prof. Dr. Ahmet Peker ikinci, Dr. Öğr. Üyesi Akif Durdu ise üçüncü olurken ödül ve teşekkür belgelerini Rektör Prof. Dr. Özçelik takdim etti. Ardından öğrenci kategorisinde en fazla kitap okuyan Gökçe Nur Kaleli birinci, Hatice Nur Seyfili ikinci, Kürşad Bugra Yazıcı ise üçüncü olurken ödül ve teşekkür belgesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halkacı tarafından verildi. 

Etkinlikte son olarak Rektör Prof. Dr. Özçelik, akademik ve idari personel ile öğrenciler, kütüphane haftası dolayısıyla farkındalık oluşturmak adına bir süre kitap okudu. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ