‘Objektifimden Ereğli’ye Bakış’ yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

Konya'nın Ereğli ilçesinde AK Parti İlçe Teşkilatı ve (ANFODER) Anadolu Fotoğrafçılar Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği ‘Objektifimden Ereğli'ye Bakış' adlı yarışmanın sergi ve ödül töreni gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte dereceye girenlere para ödülü verildi.

‘Objektifimden Ereğli’ye Bakış’ yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu
19 Aralık 2021, Pazar günü, saat 14:45 'de eklendi.
İlçede bulunan ASEM binasında gerçekleştirilen ödül töreni ve fotoğraf sergisinde Ereğli'nin güzellikleri fotoğraf karelerine yansıtıldı. İlçenin isim yapmış ürünlerinden beyaz kiraz, siyah havuç başta olmak üzere kentin tarihi yerleri fotoğraflandı. Jüri tarafından Seyit Konyalı adlı yarışmacıya ait Kervansaray ve Ulu Camii fotoğrafı birinci oldu.  

Programda dereceye giren ilk üç yarışmacıya ödüllerini Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı ile Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz ve MHP Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz verdi.  
Program hakkında konuşan ilçe Kaymakamı Edip Çakıcı, "Yarışmayı düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Gerçekten çok güzel fotoğraflar ortaya çıkmış. Ereğli'nin tüm güzellikleri objektiflere yansımış. Beyaz kirazından, siyah havucundan, koyun sürülerinden, ayçiçeği tarlalarından, Ereğli'nin güzel insanlarından çok güzel kareler var. Fotoğrafçılarımıza teşekkür ediyorum. Ereğli'nin bu güzelliklerini yansıttıkları için. Mesela bakırcılık, bir bakır fotoğrafı vardı. Ereğli'de bakır işlemesi yapıldığını bilmiyorduk. İki üç esnafımız kalmış. Bir tane kalaycımız var onun fotoğrafını gördük. Onun dışında zaten hepsi bildiğimiz şeyler. Ama önemli olan bu güzellikleri yansıtabilmektir. Hem fotoğraf yarışmasını düzenleyenlere hem katılan katılımcılara teşekkür ediyorum. ” dedi.

Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun ise,  "AK Parti ilçe Başkanlığımız ve ANFODER derneğimiz ile birlikte Ereğlimizin tarihini, sanatını sergimizde gezdik gördük. Hayvancılıktan tutun da el emeği olan yani kısacası Ereğli'de ki güzellikleri hissettirmek tanıtmak amacıyla bu tür güzel bir organizasyon tertip ettik.” diye konuştu.  

Dursun sözlerini şöyle sürdürdü: ” Jürileri derneğimiz belirledi. Katılım anlamında yoğun bir talep olunca jüri oldukça zorlandı. Bütün fotoğraflar çok anlamlıydı. Bu kadar fotoğrafın içerisinden arkadaşlarımız çok yoğun bir şekilde çalışarak bugün ki sergilenen fotoğrafları belirlediler. Burada bugün sergi ve ödül törenini gerçekleştirdik. Bu etkinlik Ereğlimizin tanıtımı anlamında insanların hem fotoğraf çekme sanatına ilgi çekmek ve teşvik etmek amacıyla düzenlenmiştir.”

Program daha sonra yarışmacılara ödülleri ve teşekkür plaketinin verilmesi ile sona erdi. Etkinliğe Kaymakam Edip Çakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz ile siyasi parti ilçe başkanları ve yarışmacılar katıldı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ