Selçuk Üniversitesi Harekete Geç Gençlik Festivali programı açıklandı

Selçuk Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında 16-17 mayıs tarihlerinde düzenlenecek Harekete Geç Gençlik Festival programı yayımlandı.

Selçuk Üniversitesi Harekete Geç Gençlik Festivali programı açıklandı
12 Mayıs 2022, Perşembe günü, saat 18:02 'de eklendi.
Selçuk Üniversitesi tarafından bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık yaratmaya yönelik önleyici çalışmalar planlanarak uygulanıyor. Bu çalışmalar kapsamında,  gençlerin ihtiyaçlarına ve kültürel dokuya duyarlı, "bağımlılıkla mücadele” teması üzerine yapılandırılan Selçuk Üniversitesi Harekete Geç Gençlik Festivali 16-17 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 
Festival,  içeriği bakımından ulusal ve uluslararası alanda bağımlılıkla mücadeleye ilişkin farkındalık kazandırmaya yönelik bir ilk olma özelliği taşıyor. 

Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek olan festival, Selçuklu Gençlik Meclisi iş birliğinde, Konya Valiliği,  İl Emniyet Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu Belediyesi, İl Müftülüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay'ın destekleriyle organize edilecek.

Harekete Geç Klibi Yayınlandı
Festivale özel hazırlanan, Selçuk Üniversitesinin farklı fakültelerinde eğitim alan öğrencilerin rol aldığı ve KAMFİ Öğrenci Topluluğu üyelerinden Mehmet Talha Erkan'ın yönettiği Harekete Geç klibi yayınlandı. Onur Kahvecioğlu'nun "Harekete Geç” adlı şarkısı festival şarkısı olup üniversite öğrencileri bu şarkıyla video çekerek festivalin tanıtımında görev aldı. Aynı zamanda Onur Kahvecioğlu'nun festivalde bir konserle öğrencilerle buluşacağı belirtildi.

16-17 Mayıs 2022 tarihlerinde Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Yerleşkesi Sultan Alparslan Kongre Merkezi ve bahçesinde gerçekleşecek olan festivalde, gençlik atölyeleri aktiviteleri, söyleşiler, panel, konserler, tiyatro gösterisi, sanat ve spor etkinliklerinin yanı sıra çeşitli ikramların sunulması planlanıyor. 

2 gün sürecek etkinlik programı şöyle:
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ