Selçuk Üniversitesi yine zirvede

Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen "Uluslararası Öğrenci Ödülleri 2021” yarışmasında, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi birincilik ödülü kazandı.

Selçuk Üniversitesi yine zirvede
26 Aralık 2021, Pazar günü, saat 12:24 'de eklendi.
 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konferans Salonu'nda düzenlenen törende Gazetecilik Bölümü öğrencisi Labib Faisal Khan, yarışmaya katılan 892 eser arasından "Medya-İletişim/ Belgesel” dalında birinciliğe layık görüldü.

Bangladeş'in yerel kültür ve tarihsel yaşamını ele alan "Beautiful Badarganj (Memleketim)” adlı çalışmasıyla birincilik kazanan Labib Faisal, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinde öğrendiği bilgi ve edindiği birikimlerin, kendisine bu başarıyı getirdiğini söyledi. Khan, "Bana daima yardımcı olan hocalarıma minnettarım.” diye konuştu.

Halen Selçuk Üniversitesinde Gazetecilik alanında yüksek lisans öğrenimine devam eden Khan, ödül alan eserini herhangi bir yarışmaya girmek amacıyla hazırlamadığını; bu çalışmaya başlarken ana motivasyonunun Üniversitede edindiği bilgileri kullanarak ülkesini tanıtmak ve ortaya faydalı bir eser koymak olduğunu ifade ederken eserinin ödüle layık görülmesinden ötürü gurur duyduğunu söyledi.

Ödül töreninde konuşan YTB Başkanı Abdullah Eren, Türkiye Bursları'nın sadece bir burs programı olmadığını; ortak ideal ve ortak bir gelecek tasavvuru için burs programının yürütüldüğünü belirtti. Eren, Türkiye Burslusu öğrencilere "gönüllü elçiliği” sürdürmelerini ve ülkelerinde Türkiye Bursları'nın tanıtımını yapmaları ricasında bulundu.

YTB tarafından düzenli olarak her yıl yapılan bu yarışma, Türkiye'de yükseköğrenim gören uluslararası öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel alanlarda sahip oldukları bilgi ve birikimlerini aktarmaları; bu bağlamda çeşitli eserler ortaya koymaları ve değerli fikirlerin desteklenmesi amacıyla gerçekleştiriliyor.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ