Sincap Çocuk Tiyatrosu Hadim’de sahne aldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Konya Orman Bölge Müdürlüğü Sincap Çocuk Tiyatrosu, "Orman Dostu Sincap" tiyatro oyunu, Hadim Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda sahneledi.

Sincap Çocuk Tiyatrosu Hadim’de sahne aldı
05 Nisan 2019, Cuma günü, saat 15:34 'de eklendi.
Hadim Orman İşletme Şefi Ömer Epsoylu, oyun sonrası yaptığı açıklamada, çocuklara orman sevgisini aşılamak ve ormanları koruma bilincinin verilmesi amacıyla Orman Genel Müdürlüğünün böyle bir organizasyon düzenlediğini söyledi.

Sincap Çocuk Tiyatrosu'nun orman, tabiat ve çevre konularında, eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yürüttüğünü belirten Epsoylu, "Özellikle ilkokul öğrencilerine yönelik olarak Hadim'de sergilenen Orman Dostu Sincap isimli oyun, öğrencilerin büyük ilgisini çekti. Karagöz ve Hacivat karakterlerinin de renk kattığı oyunda fidan dikimi, orman yangınları, tabiat olayları, çevre kirliliği gibi konular işlendi." diye konuştu.

Tiyatroya, Hadim Kaymakamı Osman Kural, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Korkmaz, Bademli Orman İşletme Şefi Mahmut Obuz, Ağaçlandırma Şefi Atakan Talha Kandemir, öğretmenler ve veliler katıldı. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ