SÜ Kısa-Ca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali başlıyor

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali başlıyor. Bu yıl 18.'si düzenlenecek olan festival, 5 Kasım-10 Kasım 2018 tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak. Türkiye'nin en köklü öğrenci filmleri etkinliği olan festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından destekleniyor.

SÜ Kısa-Ca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali başlıyor
05 Kasım 2018, Pazartesi günü, saat 14:37 'de eklendi.
6 Kasım 2018 Salı günü saat 16.30'da Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek açılış töreninde ünlü oyuncular Ahu Tunaboylu ve Mustafa Uzunyılmaz'a başarı ödülü verilecek. 7 Kasım 2018 Çarşamba günü saat 16.30'da yapılacak ödül töreninde ise Cahit Berkay'a onur ödülü verilecek.

Bu yıl festivale rekor sayıda uluslararası kısa film başvurdu. 4 bin 300 filmin başvurduğu festivalde Ulusal ve Uluslararası Belgesel, Kurmaca, Deneysel ve Animasyon kategorilerinde 62 kısa metrajlı film finale kaldı.

Festival programı boyunca finale kalan filmler ile özel gösterim kapsamında çok sayıda belgesel ve kısa film izleyiciyle buluşacak. Filmler ücretsiz izlenebilecek.

Festival boyunca, oyuncular, Mustafa Uzunyılmaz, Ahu Tunaboylu, Zeynep Çamcı, Burak Demir,   Ahu Türkpençe, Meltem Yılmazkaya, Fatih Doğan,  Barış Hayta; yapımcı Elif Dağdeviren; yönetmen Ümit Ünal,  Yusuf Aslanyürek, Levent Kurumlu, Hayri Çölaşan; sunucular, Mutlu Ulusoy, Elif Tümen ile Tümay Özokur gibi isimlerin katılımlarıyla yapılacak söyleşiler, atölye çalışmaları, afiş ve fotoğraf sergileri gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
"Animasyon”, "Belgesel”, "Kurmaca” ve "Deneysel” dalında yarışan ve dereceye giren filmlerin yönetmenlerine ödülleri, 7 Kasım 2018 Çarşamba günü gerçekleştirilecek ödül töreninde verilecek. Festival programı kapsamında yapılacak tüm etkinlikler halka açık olacaktır.Festival, 2000 yılından bu yana sinema ile ilgilenen öğrenciler, akademisyenler ve sinema alanında üretim yapan profesyonelleri uluslararası bir platformda bir araya getirip, düşünce ve birikimlerin paylaşılabildiği üretken bir ortam sunuyor.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ