Tarık Buğra Konya’da anılacak

25, 26 ve 27 Eylül 2018 tarihlerinde Konya il merkezi ve Akşehir ilçesinde "Doğumunun 100. Yılında Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra” başlıklı kültürel program düzenlenecek.

Tarık Buğra Konya’da anılacak
23 Eylül 2018, Pazar günü, saat 11:31 'de eklendi.
Panel, yazar buluşmaları ve kültür gezileri ile dolu programda, doğumunun 100. Yılında, Türk Edebiyatı'nın usta kalemlerinden Tarık Buğra, farklı yönleriyle ele alınacak.

Program kapsamında bugüne kadar Tarık Buğra'nın bütün eserlerini ve Tarık Buğra hakkında yazılmış belli başlı eserleri okumuş 11 ayrı ilden gelecek 40 öğrenci,  10 farklı merkezde yapılacak paneller kanalıyla birikimlerini izleyiciler ile paylaşacaklar.

Toplam üç gün sürecek program, Milli Eğitim Bakanlığı,  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir Belediyesi ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak olarak gerçekleştirilecek.  

Merhum yazar Tarık Buğra'nın eşi Hatice Buğra başta olmak üzere pek çok misafir, yazar ve akademisyenin katılacağı etkinliğin Konya'nın ve ülkemizin kültür hayatına önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

Programın açılış paneli 25 Eylül 2018 Salı Günü saat 10.00'da Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

Tamamen gönüllülük esasına göre, 2012 yılında Tarım Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü'nün Sakarya Üniversitesinde 12 kişilik bir öğrenci grubu ile başlattığı okuma faaliyeti ile doğan Anadolu Mektebi, Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak yürütülen organizasyon ile 6 yılda 25'i aşkın şehirde faaliyette bulunuyor.


 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ