Beyşehir Devlet Hastanesine gebe okulu açıldı

Beyşehir Devlet Hastanesi bünyesinde "gebe okulu" açıldı.

Beyşehir Devlet Hastanesine gebe okulu açıldı
24 Mart 2017, Cuma günü, saat 17:08 'de eklendi.
Devlet Hastanesinde düzenlenen açılış töreninde konuşan Kadın Hastalıkları Uzmanı Dr. Sevda Yeleç, poliklinikte yeterince verilemeyen bilgileri gebe okulunda dört hafta boyunca gebelerle birlikte paylaşacaklarını söyledi.

Gebe okulu bünyesinde anne adaylarına her perşembe sabah ve öğleden sonra olmak üzere 20'şer kişilik 2 grup halinde eğitimler vereceklerini belirten Yeleç, eğitim sonunda okuldan mezun olan gebelere sertifikalarının verileceğini ifade etti.

 Katılımcıların ebeler ile diğer sağlık profesyonellerine akıllarına gelen her türlü soruyu sorabileceğini vurgulayan Yeleç, "Bilgilendirmeler konuyla ilgili uzman sağlık profesyoneline danışılarak verilecektir. Burada bayan bayana sohbet tarzında molalarda çay pasta ikramları eşliğinde bilgilendirme toplantıları da düzenleyeceğiz. Hazırlık süresinde emeği geçen arkadaşlarımıza ve bizi desteklerini esirgemeyen hastane yönetimimize teşekkür ediyoruz." dedi.

Açılış programına, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hüseyin Kosat, Başhekim Yardımcısı Dr. Mehmet Kendir, hastanenin müdür ve müdür yardımcıları, hekimler ve sağlık personeli katıldı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ