Karaciğer nakli oldu, sıra böbrekte

Konya'da karaciğer naklinin ardından sağlığına kavuştuğunu düşünen Mecbure Uzundere, böbrek yetmezliği teşhisiyle diyaliz tedavisi görmeye başladı.

Karaciğer nakli oldu, sıra böbrekte
31 Mart 2017, Cuma günü, saat 12:19 'de eklendi.
Mecbure Uzundere'ye (19), henüz 8 yaşındayken öksürük şikayetiyle gittiği hastanede karaciğer yetmezliği teşhisi konuldu. İlaç tedavisine rağmen rahatsızlığı ilerleyen ve zor günler geçiren genç kıza üç yıl önce halasından alınan karaciğer dokusu başarıyla nakledildi.

Uzundere, bir süre önce karnı şişmeye başlayınca Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine başvurdu. Burada Kronik böbrek yetmezliği teşhisi konulan Uzundere, haftanın 3 günü, 4'er saat diyaliz tedavisi görmeye başladı.

- "Nefes aldığıma şükrediyorum"

Uygun böbrek bulunduğunda gerçekleştirilecek nakille sağlığına kavuşacak olan Uzundere, yaptığı açıklamada, yorucu ve zorlu geçen yaşamına rağmen hiçbir zaman hayata küsmediğini, bir gün her şeyin yoluna gireceği inancını hep koruduğunu söyledi.

Küçüklüğünden bu yana zamanının çoğunun hastanelerde geçtiğini, bazen sağlık durumunun çok kötüye gittiğini anlatan Uzundere, şunları belirtti:

"Hastalığımın ilkini nakille atlattım. İnşallah ikinci bir nakille hayata sımsıkı sarılacağım. Yaşadıklarıma rağmen en azından nefes alabildiğim için şükrediyorum. Birilerine nefes olabilmek, birilerinin yüzünü güldürmek çok kolay. Hayatta tutabildiğiniz insanlar emin olun ömrü boyunca size duacı oluyor. Bundan daha güzel ne olabilir? İnşallah ben ve benim gibiler bir an önce sağlığına kavuşur. Lütfen organ nakli konusunda duyarlı olalım. Türkiye'de çok fazla organ nakli bekleyen insan var."

Uzundere, hayata bakış açısını değiştiren hastane personeline ve ailesine teşekkür etti.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ