Konya'nın dikkat çeken yayalaları

Yayla turizmine elverişli alanlara sahip olan Bozkır, bu yıl da Konya'da yayla turizminin en yoğun yaşanacağı alanlardan biri olacak.

Konya’nın dikkat çeken yayalaları
02 Mart 2017, Perşembe günü, saat 12:55 'de eklendi.
Bozkır'ın birçok yaylasında doğal su kaynaklarının bulunmasının yanında, krater göllerin de olduğu yaylalar, özellikle yerli turistler ve yörükler tarafından tercih ediliyor.

Çağlayan yayla yolunun asfaltlanarak standartlarının yükseltilmesiyle birlikte Bozkır ve yaylaları arasındaki ulaşım daha konforlu hale geldi.

Yörüklerin sıklıkla kullandığı bu yol ile birlikte Yörükler diyarı Bozkır, yaylalarıyla birlikte eski ihtişamına kavuşmaya başladı. 

Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, ilçenin isminin aksine Bozkır'ın %68'inin ormanlarla kaplı, yeşil yaylalarının olduğu, su kaynaklarının bol bulunduğu bir ilçe olduğunu söyledi.

Bozkır'ın, geçtiğimiz yıl Konya'da yayla turizminin en yoğun yaşandığı yerlerden biri olduğunu da söyleyen Başkan Gün, Bozkır yaylalarının bu yıl da özellikle yerli turistlerin en uğrak yerlerinden biri olacağını belirtti.

Başkan Gün ayrıca Bozkır ile yaylalarının arasındaki yollarda asfalt çalıymalarının bittiğini de belirterek, bu yaylalara ulaşımın daha kolay ve daha konforlu olduğunu da vurguladı.

Gün, Çağlayan yayla yolunun asfaltlanmasında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek olmak üzere tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti.        
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ