“Asiye’ye nakil edilen dokuların durumu iyi“

Gaziantep'te, pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralandıktan sonra getirildiği Antalya'daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde doku nakli yapılan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in, yoğun bakım ünitesinde yakın takibinin devam ettiği açıklandı.

“Asiye’ye nakil edilen dokuların durumu iyi“
27 Aralık 2021, Pazartesi günü, saat 16:01 'de eklendi.
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete, yaptığı açıklamada, çocuğun operasyonunun başarılı geçtiğini belirtti.

Çete, "Hastamızın ve nakil edilen dokuların durumu iyi. Yoğun bakım ünitesinde uyutularak yakın takibi devam ediyor. Hayati bulguları da stabil" ifadelerini kullandı.

Vali Yazıcı: Yarın sabaha kadar yoğun bakımdan çıkarılacak
Antalya Valisi Ersin Yazıcı da Akdeniz Üniversitesi Hastanesine getirilen 4 yaşındaki Asiye Ateş'in sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı.

Vali Yazıcı, küçük asiye'nin henüz uyandırılmadığını, bu akşam ya da ayrın sabah yoğun bakımdan çıkartılacağını belirterek şunları söyledi:

"Prof. Dr. Ömer Özkan operasyonun başarılı geçtiğini söyledi. Ama çok ciddi manada doku zelenmeleri olduğu için önümüzdeki süreçte de ihtiyaç olduğunda yeni operasyonlar yapılması gerekecek. Ailenin durumu ve moralleri iyi. Biz de cuma gecesinden bu yana kendileriyle ilgileniyoruz."

Şahinbey ilçesi Beştepe Mahallesi'nde, 22 Aralık'ta 2 pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş, ağır yaralanmıştı. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alınmış, zanlılardan 3'ü tutuklanmıştı.

Saldırgan köpekler ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edilmişti.

Gaziantep'teki ilk tedavisinin ardından Antalya'ya sevk edilen Asiye, Türkiye'nin ilk yüz ve çift kol nakillerini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibince 26 Aralık'ta ameliyat edilmişti.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ