CHP’de Kılıçdaroğlu-İnce kavgası!

Cumhuriyet Halk Partisi'nden daha önce defalarca karşı karşıya gelen Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce, tekrar karşı karşıya kaldı.

CHP’de Kılıçdaroğlu-İnce kavgası!
23 Kasım 2019, C.tesi günü, saat 09:51 'de eklendi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın "Bir CHP'li Külliye'de Erdoğan'la CHP Genel Başkanlığı için görüştü" iddialarıyla ilgili geçtiğimiz gün İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında; o ismi bildiğini ama söyleyemeyeceğini ifade etmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise dün İzmir'de yaptığı konuşmada CHP'li biriyle görüşmediğini söyledi ve Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenerek Cumhurbaşkanlığı'nı ortaya koydu. CHP Genel Başkanı'nın ise aksi durumda Genel Başkanlık'tan istifa etmesi gerektiğini belirtti.

Sözcü yazarı Rahmi Turan dün akşam Külliye'ye giden CHP'linin Muharrem İnce olduğunu ifade etti.

CHP'li Barış Yarkadaş dün akşam CNN Türk'te; Muharrem İnce'nin görüşmeyle ilgili bir belge varsa Taksim Meydanı'ndan kendini yakacağını ifade ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kesin bir dille yalanladı. Muharrem İnce çok sert bir şekilde yalanladı.

Kemal Kılıçdaroğlu "O ismi biliyorum" dedi. Yaşananlar gösteriyor ki; CHP'de yeni bir parti içi hesaplaşma söz konusu. İnce ismi şu anda ortalıkta olmasa da deneyimli siyasetçinin Cumhurbaşkanlığı ve CHP Genel Başkanlığı için iddiası sönmüş değil.

Kulislerde konuşulan Kılıçdaroğlu bu hamleyi kendi planladı. Bununla amaçladığı ise; Muharrem İnce adını CHP'nin gündeminden silmek.

 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ