HDP’li vekilin Başkan Altay ile ilgili sözlerine Selman Özboyacı’dan tepki!

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu'nun Meclis'te Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın Dünya Belediyeler Birliği'nin eş başkanı olmasına ilişkin sözlerine Konya Milletvekili Selman Özboyacı tepki gösterdi.

HDP’li vekilin Başkan Altay ile ilgili sözlerine Selman Özboyacı’dan tepki!
28 Kasım 2019, Perşembe günü, saat 16:51 'de eklendi.
HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın Dünya Belediyeler Birliği'nin eş başkanı olmasına ilişkin, "Eş başkanlığı bölücülük olarak nitelendirenler acaba Konya Büyükşehir Belediye Başkanının eş başkanlığına ne diyor" dedi.

Konya Milletvekili Selman Özboyacı da bunun üzerine "Dünya Belediyeler Birliği'nin 6 eş başkanından birisi olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ile gurur duyuyoruz. Şunu açıkça ifade etmek gerekirse; sizin eş başkanlarınız terörü, bizim eş başkanımız ise Türkiye'yi temsil eder.Konya, her zaman teröre karşı net bir duruş göstermiş kadim bir şehirdir. HDP'li vekillerden ve sözde eş başkanlarınızdan da PKK/YPG/PYD'ye karşı aynı duruşu göstermenizi istiyoruz. Tabi cesaretiniz varsa!" dedi.


.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ