Leyla Şahin Usta’dan 12 Eylül mesajı

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, İnsan Hakları Başkanı ve Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta, 12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümüne ilişkin mesaj yayımladı.

Leyla Şahin Usta’dan 12 Eylül mesajı
11 Eylül 2019, Çarşamba günü, saat 17:31 'de eklendi.
Leyla Şahin Usta, 12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümüne ilişkin yayımladığı mesajda, "Bir ülkenin geçmişini, bugününü ve geleceğini etkileyen darbeler aynı zamanda milletlerin gelişmesini, ilerlemesini, kalkınmasını toplumsal ve ekonomik her türlü açıdan sekteye uğratmakta ve hatta geriye çekmektedir.

Darbeler, başta insan hakları olmak üzere demokratik hakları ve hukukun üstünlüğünü hiçe sayarak olumsuz etkileriyle topluma doğrudan zarar verir.

Türk siyasi tarihinde de ne yazık ki bu tür darbeler zaman zaman vesayet odaklarından aldığı güç ile acı bir şekilde tecrübe edilmiştir. Bugün üzerinden otuz dokuz yıl geçmesine rağmen hafızalarımızda karanlık bir gün olarak yer edinen 12 Eylül Darbesi'nin yıldönümü. Hayatlarının ilkbaharında olan birçok gencimize, sonbaharı yaşatan cuntacı zihniyet, binlerce insana işkence çektirmiş, yüzlerce kişiyi idam etmiş, haksız yere birçok insanı hapishaneye atmış, vatandaşların birçok hakkına el koymuştur. Uluslararası şer güçlerin maşası olanlar tarafından "bizim çocuklar başardı” sözleriyle milli iradeyi gasp etmeye çalışan darbe seviciler, kendi çıkarları uğruna kapanması uzun yıllar alan yaralara sebebiyet vermiştir.

AK Parti iktidarıyla birlikte 12 Eylül darbecileri yargılanmış ve hak ettikleri cezaları almışlardır;
darbeler dönemi bir daha hiç açılmamak üzere kapanmıştır. İnsanı temel alan anlayışımızla darbelerin neden olduğu karanlık günleri mazide bıraktık.

15 Temmuz hain darbe girişiminde aziz milletimiz Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bütünleşerek adeta destanlaşan bir zafere imza atmış ve bu milli irade, darbeleri ilelebet tarihe gömmüştür. Bu duygu ve düşüncelerimle Allah'tan ülkemize bir daha böyle kara günler yaşatmamasını temenni ediyor, darbeler sebebiyle hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum." ifadelerine yer verdi.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ