Oprukçu: Ortak paydamız Cumhur İttifakı ve Ereğli

Milliyetçi Hareket Partisi'ndeki ziyaretinde "Cumhur İttifakı'nın paydaşı AK Parti İlçe Başkanı'na da elimi uzatıyorum” diyen Ereğli Belediye Başkan Oprukçu, kısa bir sürenin ardından MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz ile birlikte AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı'nı ziyaret ederek İlçe Başkanı Zübeyir Dursun'la bir araya geldi

Oprukçu: Ortak paydamız Cumhur İttifakı ve Ereğli
26 Şubat 2020, Çarşamba günü, saat 17:05 'de eklendi.
Ereğli'nin siyasi dinamiklerinin bir araya geldiği ziyarette Ereğli'de Cumhur ittifakı'nın istikbalini geleceğini, varlığını, Türkiye'nin bekası adına Ereğli'nin geleceği adına gücünün kudretinin bir fazla ortaya konması lazım geldiğine iman edercesine inandığını aktaran Başkan Oprukçu, "Bugünden sonra siyasi eleştiri kapılarını bile kapatmak suretiyle inşallah istişare ile yol bulacağız, yol yürüyeceğiz. Biliyoruz ki birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” dedi

"EREĞLİMİZE HİZMET İÇİN GECE GÜNDÜZ KOŞTURACAĞIZ”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, sözünün arkasında durdu ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı'nı ziyareti esnasındaki "Buradan Cumhur İttifakı'nın diğer paydaşı AK Parti İlçe Başkanı'na da el uzatıyorum” ifadesinin ardından MHP Ereğli ilçe Başkanı Musa Yılmaz ile birlikte AK Parti İlçe Başkanlığı'nı ziyaret ederek Zübeyir Dursun'la bir araya geldi. AK Parti ve MHP Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Teşkilatı Üyelerinin de yer aldığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun: "Geçen hafta Çarşamba günü Sayın Belediye Başkanımız Milliyetçi Hareket Partisi'ne katılmışlardır. Sayın Başkanımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Ortak paydamız Ereğli bundan sonra AK Parti ve MHP olarak Ereğli'mize hizmet için gece gündüz koşturacağız” şeklinde konuştu. 

Daha sonrasında MHP İlçe Başkanı Musa Yılmaz da duygularını şu şekilde dile getirdi: "Geçtiğimiz Çarşamba günü Belediye Başkanımız liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin rozet takmasıyla partimizin saflarına katıldı dolayısıyla Cumhur İttifakı'nın bir parçası oldu. Bundan sonra Ereğli'de Cumhur İttifakı'nın güç kazandığını değerlendiriyor, Ereğli'ye ciddi kazanımların olacağını düşünüyoruz. Bu vesileyle de AKP'nin bu duruma duyarsız kalmadan hep birlikte omuz omuza vererek Ereğli'yi kalkındırma noktasında en üst seviyeye taşımak için elimizden geleni yapacağız. Mutlu ve güçlüyüz, AKP İlçe Başkanımıza nazik misafirperverliği için teşekkür ediyorum” 

"EREĞLİ'DE CUMHUR İTTİFAKI BİZİMLE VE HİZMETLERİMİZLE DAHA DA GÜÇ KAZANACAK”

Ziyaret esnasında görüş ve düşüncelerini ifade eden Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ise "Dün dünde kaldı Hz Mevlana'nın da dediği gibi yeni şeyler söylemek lazım yarınlara güzel şeylerden bakmak lazım. Bu manada Ereğli'de Cumhur İttifakı'nın istikbalini geleceğini, varlığını, Türkiye'nin bekası adını memleketimiz Ereğli'nin geleceği adına tescillenmesi lazım gelir gücünün kudretinin bir fazla ortaya konması lazım geldiğine inanıyorum, iman edercesine inanıyorum. Bu manada da varlığımızın öteden beri var olduğumuz yerde ve şekli ile mütalaa edilmesinin çok büyük öneme haiz olduğunu değerlendiriyorum. Yani hatırlarsanız adaylığımızın Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Devlet Bahçeli Bey'e asla bir başkaldırı olmadığını ifade ederken de bu günlerin hayali, bu günlerin özlemi ile ifade ettim bunları. Hiç kimseye saygısızlık yapmak gibi bir muradımız yok kavga ile bugün işimiz olmadı yarın işimiz olmaması için elimizden ne geliyorsa o gayreti yapacağız” diyerek birlik beraberlik mesajı verdi.

"BİRLİKTE RAHMET AYRILIKTA AZAP VARDIR”

Belediye çalışmaları sürecinde AK Parti'ye mensup meclis üyelerinin her defasında ve her zaman desteğini gördüğünü açıkça ifade ettiğini aktaran Başkan Oprukçı, "MHP meclis üyelerimiz de ona keza onlar da riyasız olarak hep destek oldular. Biz Ereğli belediyesi olarak aldığımız kararları aşağı-yukarı tamamına yakınını birkaç tanesi belki hariç hep oybirliği ile aldık. Ereğli özelinde Ereğli Belediyesi'nde birlikte hareket etme birlikte irade ortaya koyma erdemliliğini gösteren tüm meclis üyelerimize huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Biz netice itibarıyla bugünden sonra siyasi eleştiri kapılarını bile kapatmak suretiyle İnşallah istişare ile yol bulacağız, yol yürüyeceğiz. Biz biliyoruz ki birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” diyerek ziyaretini sonlandırdı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ