Federasyondan 3. doz hatırlatması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto Süper Lig'in ikinci yarısı öncesi futbolseverlere aşı yaptırmaları konusunda uyarıda bulundu.

Federasyondan 3. doz hatırlatması
05 Ocak 2022, Çarşamba günü, saat 11:34 'de eklendi.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), hatırlatma aşısına vurgu yaptı. Daha önce 2. doz aşının zorunluluğuna dikkat çeken federasyon, Omikron varyantından dolayı geçtiğimiz günlerde 3. doz hatırlatma aşısını gündemine almıştı. Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, "Tüm dünyada, özellikle de Avrupa'da Covid-19 vaka sayılarını hızla yükselten Omikron varyantı ülkemizde de etkili olmaya başlamıştır. Sağlık Bakanlığımızın, bizzat Sayın Bakanımızın ifadeleri ile önümüzdeki günlere dair beklentisi vaka sayılarının hızla artacağı yönündedir. O nedenle aşılanma ve uygun takvimle destek dozlarının (3 veya 4. dozlar) yapılması daha büyük önem taşımaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında, "Aşı takviminin tamamlanmasını takip eden 180 günü doldurmuş olan kişilerin kombine veya bilet almak sureti ile karşılaşmalara girebilmesi için hatırlatma aşılarını olmaları gerekmektedir. 180 günlük süreyi tamamlamış olmasına rağmen hatırlatma aşılarını olmayanların müsabakalara katılmaları mümkün olmayacaktır. 3. aşılarını veya daha sonraki aşılarını yaptırmış olan kişiler için 14 günlük bağışıklık süresi aranmayacaktır” denildi. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ