Konyaspor değer kazandı!

Süper Lig'in ilk devresinde ortaya koyduğu performansla göz dolduran, 7'den 70'e herkesin beğenisini toplayan Konyaspor, sezon başından bu yana yüzde 51.7 değer kazandı.

Konyaspor değer kazandı!
06 Ocak 2022, Perşembe günü, saat 16:52 'de eklendi.
Süper Lig ekiplerinden Konyaspor, bu sezon ortaya koyduğu performansla hem göz doldurdu hem de takım değerini arttırdı. Ligin ilk devresini 39 puanla 2. sırada tamamlayan, Ziraat Türkiye Kupası'nda da adını Son 16 Turu'na yazdıran yeşil-beyazlılar, sezon başından bu yana yüzde 51.7'lik değer kazandı. 22 milyon 400 bin Euro'luk kadro değeriyle sezona ‘Merhaba' diyen Anadolu Kartalı, oyuncuların güncel piyasa değerlerinin artmasıyla 33 milyon 980 bin Euro'luk değere ulaştı. Yeşil-beyazlılar yüzde 51.7'lik oranda büyüyerek 11 milyon 580 bin Euro değer kazandı.

Listede zirvede
Konyaspor, Süper Lig puan cetvelinin yanı sıra, en çok değer kazanan takımlar arasında da zirvede yer aldı. Anadolu Kartalı, yüzde 51.7'lik oranıyla sezon başından bu yana en çok değer kazanan ekip oldu. Konyaspor'u yüzde 31.6 ile Adana Demirspor, yüzde 26'lık oranıyla da Gaziantep Futbol Kulübü takip etti.

En çok değeri İstanbul takımları kaybetti
Süper Lig'de en çok değer kaybeden 2 kulüp de İstanbul'dan çıktı. Sezon başından bu yana yüzde 26.1'lik değer kaybeden Başakşehir listenin başını çekerken, Baykuşları yüzde 13.8'lik oranıyla diğer bir İstanbul ekibi olan Kasımpaşa takip etti. (Hasan Yıldırım)
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ