Liseler Arası Konya Boks İl Şampiyonası yapıldı

Konya genelinde eğitim veren liselerden sporcular, 27-29 Kasım 2021 tarihinde Karatay Kongre merkezi boks salonunda yapılan Liseler Arası Boks Şampiyonası A ve B kategorilerinde mücadele ederek Türkiye Şampiyonasında Konya'yı temsil etmeye hak kazandı.

Liseler Arası Konya Boks İl Şampiyonası yapıldı
30 Kasım 2021, Salı günü, saat 17:46 'de eklendi.
Şampiyona hakkında açıklamalarda bulunan Konya Boks İl Temsilcisi Ziya Ak, Konya'da Liselerarası A kategorisinde 32 sporcu, B kategorisinde 22 sporcu olmak üzere toplam 54 sporcu ile müsabakaları gerçekleştirdiklerini ve şampiyonaya katılımın üst düzeyde olduğunu söyledi.
Konya'da boksun önemli aşama kaydettiğini ifade eden Ak, "Burada şampiyon olan sporcularımız A gurubu 13-16 Ocak 2021 tarihinde Çankırı'da B gurubu ise 17-23 Şubat 2022 tarihinde Karabük'te yapılacak olan Liseler Arası Türkiye Boks şampiyonasına katılacak.” dedi.
Müsabakaya katılan sporculara madalyalarını, Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Recep Çınar, Türkiye Boks Federasyonu MHK Üyesi ve Konya Başhakemi Ahmet Kamil Eroğlu, GSİM Salon Amiri Halil Eroğlu, Eski Milli Boksör ve antrenör Turhan Çumralığil, Milli Boksör ve antrenör Soner Karaöz, Türkiye Boks Federasyonu Konya İl Temsilcisi Ziya Ak ve müsabakaya iştirak eden Konya Bölge antrenörleri takdim etti.
DERECE YAPAN SPORCULAR A KATEGORİSİ
KONYA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ A-B ERKEKLER (LİSE KADEMESİ) BOKS İL BİRİNCİLİĞİ
27-28-29 KASIM 2021
-A- GRUBU DERECEYE GİRENLER
DERECESİ ADI SOYADI OKULU KİLO SPORCU SAYISI
1. İBRAHİM MERT ÖZKAYMAKÇI KONYA M.AKİF ANADOLU LİSESİ 51             
2 SPORCU
2. MEHMET EFE MEHMET TUZLA PAKPEN LİSESİ  
      54  
1. ADNAN UĞURCAN FATİH MTAL    
2 SPORCU
2. ENES FURKAN KARABULUT FATİH MTAL  
      57  
1. MEHMET GÜMÜŞ MERAM ŞİFA HATUN MTAL    
   
    5 SPORCU
2. MAHMUT KIYAMBEK ULUSLARASI MEVLANA İHL  
3. MUSTAFA AYTÜRK ADİL KARAĞAÇ MESLEK LİSESİ  
3. YAKUP AVCI NİZAMİ MÜLK ANADOLU LİSESİ  
      60  
  1.  
ÇETİN KARAPINAR KONYA SPOR LİSESİ    
 
  6 SPORCU
  1.  
KAZIM GÜLEÇ KONYA MTAL  
  1.  
BURAK MERT DANIŞ HAMZA YERLİKAYA LİSESİ  
3. MUHAMMET TALHA ISIL KONYA MTAL  
      63.5  
1. HASAN ULUŞAN KONYA SPOR LİSESİ    
 
  3 SPORCU
2. ÖMER TARIK İNCEKARA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ  
3. ALPEREN KOÇAK SÜLEYMANŞAH ANDOLU LİSESİ  
      67  
1. Y.EMRE ALTINSARI KONYA M.AKİF A.L    
 3 SPORCU
2. İBRAHİM ALP VALİ İHSAN DEDE ANADOLU LİSESİ  
3. M.ALİ GÜMÜŞTEKİN KONYA MTAL  
      71  
1. HAMZA BAŞSAL M.AKİF İNAN ANADOLU LİSESİ    
 3 SPORCU
2. ABDULSAMET AYSU ÇUMRALIOĞLU AİHL  
3. A. ALİ ULUÇAY MEHMET TUZA PAKPEN MTAL  
      75  
1. ABDULLAH TARIK AK KONYA SOSYAL BİLİMLER LİSESİ    
 3 SPORCU
2. İSMAİL OKUMUŞ SINAV KOLEJİ  
3. EBUBEKİR YILDIZ SELÇUKLU TEKNİK AL  
      80  
1. FURKAN DEĞİRMENCİ KONYA UFUK BAYSAL LSİESİ    
 4 SPORCU
2. BEYTULLAH DİŞLİOĞLU HEKİMOĞLU MTAL  
3. FAHRİ KOÇAK KARATAY ALİULVİ KURUCU AL  
3. SERHAN KESKİN ALİYA İZZET BEGOVİÇ AL  
      +92  
1 AHMET ÖZGÜN SARAYBOSNAANADOLU LİSESİ    
 
DERECE YAPAN SPORCULAR B KATEGORİSİ
KONYA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ A-B ERKEKLER (LİSE KADEMESİ) BOKS İL BİRİNCİLİĞİ
27-28-29 KASIM 2021
-B- GRUBU DERECEYE GİRENLER
DERECESİ ADI SOYADI OKULU KİLO SPORCU SAYISI
1. KADİR BORAN MERAM İBRAHİM HEKİM OĞLU LİSESİ 46             
2 SPORCU
2. KAMİL ÜNLÜ HAMZA YERLİKAYA LİSESİ  
      48  
1. AHMET BORAN ÖZHAN KONYA MERAM MTAL    
2 SPORCU
2. MÜCAHİT ÖZKAYNAKÇI KONYA MEHMET AKİF İNAN AL  
      54  
1. EMİRCAN ABDULLAH BESEREK KONYA SPOR LİSESİ    
 2  SPORCU
2. MUHAMME MACİD BAŞAK ANADOLU LİSESİ  
      57  
  1.  
ABDULLAH ARSLAN HAMZA YERLİKAYA SPOR LİSESİ    
3 SPORCU
  1.  
SAMET AKÇÖZ SADRETTİN KONEVİ İHL  
  1.  
MEHMET YILMAZ KONYA ALİ ULVİ KURUCU İHL  
      60  
1. M.FURKAN KAYA HAMZA YERLİKAYA SPOR LİSESİ    
 
4 SPORCU
2. A.KADİR KAYA HAMZA YERLİKAYA SPOR LİSESİ  
3. ENES SEFA UĞURLU HAMZA YERLİKAYA SPOR LİSESİ  
3. SEMİHCAN SARIKAYA MAHMUT SAMİ RAMAZANOĞLU İHL  
      63  
1. SELÇUK BUĞRAHAN CEBECİ HAMZA YERLİKAYA LİSESİ   1 SPORCU
      66  
1. M.ENES ALTUN KAYNAK ŞEHİT MEHMETLÜTFİ GÖKÇEN AİHL   2 SPORCU
2. ALPEREN OSMAN BAYGIN KARATAY TOKİ AL  
      70  
1. FURKAN TUZLU KONYA VALİ İHSAN DEDE AL    
 2 SPORCU
2. ALİ YAVUZ BAKIM KONYA SBL  
      80  
1. ENES FURKAN KOÇAK ZEKİ ÖZDEMİR AL   1 SPORCU
      +80  
1. O. ERDEMBELKUYU MERAM MTAL    
 3 SPORCU
2. HASAN YOLCU KONYA MTAL  
3. ŞEMSETTİN KÜÇÜKKALAY ULUSLAR ARASI İHL  
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ