Avrupa Şampiyonu olan Sinem Oruç Konya’nın gururu oldu

Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü adına mücadele eden Sinem Oruç, Hırvatistan'da düzenlenen Ümitler Avrupa Judo Şampiyonası'nda önemli bir başarıya imza atarak Avrupa Şampiyonu oldu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Türk bayrağını en üstte göndere çekerek ülkemizin ve şehrimizin gururu olan sporcu kardeşimi can-ı gönülden tebrik ediyorum.” dedi.

Avrupa Şampiyonu olan Sinem Oruç Konya’nın gururu oldu
25 Haziran 2022, C.tesi günü, saat 13:50 'de eklendi.
Konya Büyükşehir Belediyesporlu judocu Sinem Oruç, Avrupa Şampiyonu olarak Konya'nın gururu oldu.
Hırvatistan'ın Porec şehrinin ev sahipliğinde 40 ülkeden 189'u kadın 450'ye yakın judocunun katıldığı Ümitler Avrupa Judo Şampiyonası'nda ülkemizi ve şehrimizi Konya Büyükşehir Belediyesporlu Sinem Oruç temsil etti.

RAKİPLERİNE ŞANS TANIMADI
İlk turu maç yapmadan geçiren Oruç; 2'inci turda Alman, 3'üncü turda Yunan, çeyrek finalde Ukraynalı, yarı finalde Avusturyalı rakiplerine şans tanımadı. Finale kadar çıkmayı başaran başarılı judocu, final mücadelesinde de Fransız rakibini waza-ari puanlarıyla mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, genç sporcunun Avrupa Şampiyonluğuna ulaşarak önemli başarıya imza attığını belirterek, "Türk bayrağını en üstte göndere çekerek ülkemizin ve şehrimizin gururu olan sporcu kardeşimi can-ı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ